Yunus Akgün’den Galatasaray ve transfer açıklaması: “Teklif gelirse değerlendiririz”

Sarr

Active member
Galatasaray ‘dan kiralanan Yunus Akgün 1. Lig’de şampiyonluk yaşadığı Adana Demirspor’la bu sefer Üstün Lig’de fırtınalar estiriyor. 21 yaşındaki genç kanat oyuncusu kusursuz performansı daha sonrası birinci defa A Ulusal Grup’ya davet aldı. Yunus Galatasaray’a döneceği günü iple çekiyor… Yunus Akgün, Fanatik’ten Yakup Çınar’a açıklamalarda bulundu.

8 gol, 14 asistlik mükemmel performans. Ferdi performansının bu kadar artmasını nasıl açıklıyorsun?

“Geçen dönem Adana Demirspor’da yaşadığımız şampiyonluk yılında de 7 gol 1 asistle oynamıştım. Bana verilen itimadı en güzel biçimde değerlendirdiğimi düşünüyorum. Geçen sene özgüvenim hocalarım ve liderin bana inanmasıyla arttı ve bu dönem da kaldığı yerden devam etti. Bu dönem bilhassa hocamın bana güvenmesi performansımı olumlu istikamette etkiledi.”

ÖZEL HABERBeşiktaş’ın eski sportif yöneticisi Ali Naibi deklare etti! Sergen Yalçın, Aboubakar ve TaliscaHaberi Görüntüle

Balotelli ile aranızdaki bağ nasıl?

“Son derece yakın bir ilgimiz var. Ağabey – kardeş üzereyiz ve bana bilhassa saha ortasında deneyimlerini aktarıyor birinci günden beri ve ondan her idmanda bir şeyler öğreniyorum.”

Montella hakkında neler söylemek istersin, sana nasıl bir katkısı oldu?

“Taktik olarak ve oyun ortasında gücümü gerçek kullanmam ile ilgili epey büyük katkısı oldu bana hocamın. Yeteneklerimi hakikat ve vaktinde nasıl kullanmam gerektiğini birinci günden beri bana anlatarak ve öğreterek beni geliştirmeye devam ediyor. Taktiksel taraftan ondan fazlaca şey öğrendim.”

ÇOK KONUŞULUYORDUTFF Lideri Nihat Özdemir deklare etti! Spor yasası umut olacakHaberi Görüntüle

Avrupa ve Montella’dan dolayı İtalyan kulüplerinin ilgisi var. Düşüncen nedir?

“Ben Galatasaray’ın oyuncusuyum ve sene sonunda kulübüme döneceğim. Avrupa’ya transfer olmak ya da beğenilmek, izlenmek fazlaca hoş ancak dönem bittiği vakit ben hâlâ Galatasaray’ın oyuncusuyum. Avrupa konusunda kulübümü de memnun edecek bir teklif gelirse, menajerim ve ailemle bunu kıymetlendiririz.”

Galatasaray’da yarım kalan bir öykün var. Bu manada gelecek dönem geri döneceksin ne düşünüyorsun?

“Aslında yarım kalan bir öyküm yok, kıssa devam ediyor. Galatasaray benim konutum ve ailemin bir modülü. kimi vakit bu biçimde kısa ayrılıklar her iki tarafa da güzel gelebiliyor demek şu an için en doğrusu bence.”

10 YIL daha sonra BİTİYORUEFA’dan değişiklik hazırlığı! Finansal Fair Play’de yeni devirHaberi Görüntüle

Galatasaray’a 2 gol attığın maç neler hissettin?

“Karmaşık hisler yaşadım aslında. Ne sevinebildim ne üzülebildim. Bir tarafta bana paha katan Adana Demirspor, öteki tarafta beni ben yapan Galatasaray. Profesyonel hayatta bu tip fazlaca örnek var, ben de bunu bu genç yaşta deneyim edindim.”

Galatasaray taraftarına ne söylemek istersin?

“Onlar, ben altyapıda oynarken bile bana fazlaca takviye oldular birinci günden beri. Umarım Galatasaray formasıyla tekrar onlarla Ali Sami Yen’de bir daha bir ortaya gelir, başarılı dönemler geçirip, kupalar kazanırız.”

Ailenin mesleğine büyük katkısı var daima dayanak oldular. Bununla ilgili düşüncen ne?

“Onların emeği, takviyesi ve özverisi olmasaydı bugünlere gelemezdim. Güç vakit içinderımda yanımda oldular ve en değerlisi almış olduğum kararlara hürmet duydular.”

BEŞİKTAŞ AÇIKLAMASISamet Aybaba savlara yanıt verdi!Haberi Görüntüle

‘Milli davet gurur verdi’

A Ulusal Kadro’ya çağrıldığında neler hissettin? O formayı giymek nasıl bir his?

“Daha evvel yaklaşık 50 defa Ulusal Grup forması giydim U16’dan başlayarak. Artık ise Ulusal Takımlar’da olmanın en üst düzeyi olan A Ulusal Grup’ya davet edildim. Her kezinde fazlaca memnun olmuştum ve gurur duymuştum lakin bu sefer hayli daha gururlandım. Saha ortasında bu sene gösterdiğim performansın fark edilmesi ve bir nevi ödüllendirilmesi hayli hoş. İnşallah mesleğimin sonuna kadar devamlı A Ulusal Takım’ın başarısı için gayret ederim.”

Portekiz ve İtalya maçları var. Düşüncen nedir?

“Bence en kuvvetli iki rakiple karşılaşacağız ancak biz de epeyce kaliteli bir takıma sahibiz. Ulusal Grup takımımız hem Türkiye’de tıpkı vakitte Avrupa’da kendi ekiplerinde fazlaca başarılı işler yapıyor. Motivasyonumuz ve amacımız muhakkak, biraz da futbol bahtı yanımızda olursa maksadımıza ulaşabileceğimizi düşünüyorum.”

Babası Erol Akgün: ‘Milli Grubu bekliyorduk’

“Başta Adana Demirspor Lideri Murat Sancak’a, hocası Montella’ya, bütün idareye ve Adana Demirspor taraftarına teşekkür ederiz. Yunus gitgide bir adım daha yükseliyor. Adana Demirspor’da göstermiş olduğu başarıyı Galatasaray’da da göstereceğine ailesi olarak inanıyoruz ve her vakit gerisindeyiz. Her Türk futbolcu üzere A Ulusal Kadro’da oynamak Yunus’un hayaliydi. Ulusal Takım’a seçilmesini bekliyorduk. Ulusal Kadro’nun teknik heyetine teşekkür ederiz. Baht bulursa yararlı olacağına inancımız tam.”

Annesi Lütfiye Akgün: ‘Küçüklüğünde meskene girmezdi’

“Yunus küçüklüğünden beri futbol oynamaktan meskene girmeyen bir çocuktu. Şu an hayalleri gerçek oldu. A Ulusal Kadro’ya seçildiği için epeyce memnunuz, fazlaca gururluyuz. Her vakit oğlumun gerisindeyiz.”

TAKIM DIŞI KALDIGöztepe’de İrfan Can Eğribayat’tan açıklama geldi! ‘Sabrım tükendi, kayıtsız kalamadım’Haberi Görüntüle