yavaşça ticari araç şarampole yuvarlandı: 3 yaralı

Vitra

New member
yavaşça ticari araç şarampole yuvarlandı: 3 yaralı Diyarbakır-Elazığ karayolunun 30’uncu kilometresinde saat 15.00 sularında F.G. idaresindeki araba, argümana bakılırsa Diyarbakır’a seyir halinde olan Z.E. yönetimindeki yavaşça ticari araca arttan çarptı. Çarpmanın tesiriyle yavaşça ticari araç, yoldan çıkarak, şarampole yuvarlandı.

Taklalar atan yavaşça ticari yol kenarındaki tel bariyerleri de yıkarak tarlaya girdi. Araba ise bariyerlere çarparak durdu. Hurdaya dönen yavaşça ticari araçtaki Z.E., F.E. ve S.B. etraftakilerin sayesinde araçtan çıkarıldı.

İhbar üzerine olay yerine sıhhat, jandarma ve polis grupları sevk edildi. Yaralılar birinci müdahalelerinin akabinde ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sıhhat durumunun âlâ olduğu açıklandı.

’30 metre takla attı’

Kazayı bakılırsarek yaralılara yardım eden Mehmet Aziz Bulmaz, “Otomobil, diğer bir aracı sollarken öbür araca çarptı. Devrilen araç da yavaş gidiyordu galiba. Öteki araç geriden ona çarptı. Çarptıktan daha sonra şarampole yuvarlandı. Bizim tel örgülerin içerisine girdi. Yaklaşık 30 metre takla attı. Araçta 2 bayan bir de erkek vardı. Onlara yardım ettim. Öbür araçlar da durarak yardımcı oldular. Akabinde takımlar geldi” dedi.