Yargı dizisinde dikkat çeken ‘Kadir Şeker’ göndermesi! Toplumsal medyada gündem oldu!

Smug

Active member
Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı son periyodun sevilen dizisi Yargı 9. kısmıyla izleyicinin karşısına çıktı. Kardeşi İnci’yi öldüren kişiyi bulmak isteyen avukat Ceylin ve cinayette baş kuşkulu olarak gösterilen gencin savcı ağabeyi Ilgaz’ın yaşadıklarının anlatıldığı Yargı’da Kadir Şeker göndermesi gündem oldu.

KADİR ŞEKER OLAYINA GÖNDERME

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Kadir Şeker olayına gönderme yapıldı. Dizide bir bayana yardım ederken öbür bir kişinin vefatına niye olan kişi, ‘İyilik yaptığım için 10 yıl yattım ben. Parkta dövülen bir bayanı kurtarmaya çalıştım. Yardım çığlıklarına koştum. Adam, hanımı bildiğin öldürüyordu. Sadece hanımı kurtarmak için yeterlilik için yerden taş alıp vurdum. Öldürmek için vurmadım, kurtarmak için vurdum. 10 yıl yattım kimse benim için bir şey yapmadı’ diye konuştu.

Kadir Şeker sahnesi Twitter’da gündem oldu. Trend listesinin üst sırasına giren dizi için ‘Yargı, yargı dağıtıyor’ yorumu yapıldı.

KADİR ŞEKER OLAYI NEDİR?

2020 yıllının Şubat ayında Özgür Duran isimli erkeğin kız arkadaşı Ayşe Dırla’yı darbettiğini bakılırsan ve olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan arbedede Özgür Duran’ı bıçaklayarak vefatına niye olmuştu.