WhatsApp’in masaüstü uygulaması için otomatik belge indirme seçeneği geliyor

Kar14

New member
Şimdilik yalnızca muhakkak kullanıcılar tarafınca test edilebilen bu yeniliğin yakında herkese açık bir biçimde yayımlanacağı öngörülüyor. Bu özellik daha evvel akıllı telefonlarda kullanılabilir hâle getirilmişti.

WhatsApp otomatik indirme seçeneği ile gündemde

Mobil aygıtlarda etkin edilen otomatik evrak indirme düzeneği milyonlarca kullanıcı tarafınca sevildi. Kullanıcılar bir ay evvel bu yazılıma eklenen bir öbür özellik yardımıyla kendisine ilişkin olan hesap ayrıntıları ile tercih ettiği WhatsApp ayarlarını talep etme ve bunları bir rapor formunda elde etme seçeneğine kavuştu.

Ayarlar kısmında otomatik indirme seçeneğinin fotoğraflar, ses evrakları, görüntüler ve dokümanlar için açık olup olmadığını denetim edebileceksiniz. Ses kayıtları ise bu yenilikten etkilenmeyecek. Çünkü onlar var iseyılan bir halde otomatik olarak indirilebiliyor.

Masaüstünde otomatik indirme özelliği için tercih ettiğiniz ayarlar akıllı telefonunuzdaki ayarlar ile birebir olmayabilir. Bu ayrıntısı atlamamakta yarar var. Son olarak otomatik indirme seçeneğinin ne vakit her kullanıcı için devreye sokulacağı çabucak hemen muhakkak değil lakin biroldukca kaynak deneme sürecinin hayli uzun sürmeyeceğini söylüyor.

Bu özelliğin masaüstünüze gelip gelmediğini denetim etmek için uygulamanın Ayarlar sekmesini denetim edebilirsiniz.