Vefa Küçük: “Ben abone değilim, lider adayları bana abone”

Sarr

Active member
Fenerbahçe Kulübü temmuz ayı olağan yüksek divan heyeti toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Heyeti Lideri Vefa Küçük, üyelerin kendisi için yaptığı tenkitlere yanıt verdi. Vefa Küçük, “YKD’nın kıymetli üyeleri, bugün şahsıma, üstlendiğim misyona yönelik tenkitler oldu, hepsini hürmetle karşılıyorum. İdareye yönelik tenkitleri lider ve idare konseyi burada yanıtını verir. Bir de gözümle aradım bulamadım kelam almadı bir daha de Ali Ergun Vatan biraz da haddini aşan mail gönderdiği için mailinde bana yönelik suçlamaları 12 Temmuz’da gönderdi, 15 Temmuz’da yanıt yazdım. ‘Haddini aşan suçlamalara katılırsan yüzüne, katılmazsan gıyabında cevaplayacağım’ dedim. Dün de kulübe 16.00’da faks çekerek bugünkü toplantının seçimli yapılmasına yönelik önerisi var ancak kendisine olmasa da karşılık vereceğim. Bugün katılan üye sayımız 184. Divan şurası sayımız 3 bin 375. Aidatını yatıran ise 2 bin 900. Aidat konusu genel heyetin gündeminde yer almıştı. İdare heyeti, genel konseyde kendi teklifinin oylanmasını uygun görmüştü. Benim divanı yönetirken yapacağım bir şey yok. Yol ve teamüllere uygun yönettiğime inanıyorum. 109 imzalı 250 TL aidat olmasını isteyenler bize teklifini iletti. Ben 250 TL ve 500 TL olan aidat teklifleri için teamül yoklaması yaptım. 250 ve 500 teklifleri birbirlerine yakındı. Ali Koç lider gündem unsurunda kürsüye geldi ve kelam verirken; ‘Ağanın eli tutulmaz lider ona göre teklifini yap’ dedim. ‘500 TL reddedilirse ne olur’ dedi, ben de ‘teklif kabul edilmemiş olur, 50 TL devam eder’ dedim. 500 TL’yi söylerken tribünler hengame etsin istemedim. Liderin sorusu üzerine verdiğim yanıtın faturası bana geliyor. 500 TL’ye yansısı olanların idareye lidere değil de bana var. 250 de 500 de teamül yoklamasında yakın çıktı. Son kelamı lider söylemiş oldu ve ben de onu oyladım. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

“O GÜNÜN KURALLARINA NAZARAN YDK BAŞKANLIK SEÇİMİ 2022 NİSAN AYINA ERTELENDİ”
Koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz sene nisan ayından itibaren toplantıları online olarak yapmak mecburiyetinde kaldıklarını söz eden Vefa Küçük, “Bu sene nisan ayı bizim nazaranvimizin bittiği ve bir daha başkanlık seçimi yapılmasının ayıydı. Nisan ayındaki toplantının yapılması için Dereağzı’nı tercih ettik, sokağa çıkma yasağı o vardı. Salı ve çarşamba yapmak için valiliğe müracaat edildi. Gelen yanıt; her bir üyeye 8 metrekare yer ayrılması lazım. 300 üyeden çok iştirak olmaması ve her insanın HES kodu olması lazım. 300 üye ile seçim yapsaydık ‘kendine oy verenleri topladı bize oy verecekleri almadı’ denirdi. Biz devletimizin koyduğu normlar üzerinden o günün koşullarına göre 2022 nisan ayına ertelendi. Ufuk Aydın diyor ki ‘tüzüğümüzde karar var.’ Bu yüksek divan heyetini ilgilendirmiyor. 3 unsur var lakin bu biçimde biz karar yok. 2 gün yapalım diyorsunuz lakin tüzükte yok. Sizin sözleriniz tatminkar gelebilir lakin tüzükte bu biçimde bir uygulama yok. Statta yapalım fakat 1 gün yapalım. 2 gün olması gayrihukuki” formunda konuştu.

“YÖNETİMDEN ADIMIN BU BİNAYA VE HAVUZA VERİLMESİNİ TALEP EDİYORUM”
Vefa Küçük, YDK Başkanlığına aday olan Nail Kır için konuşma hakkı verilmesinin teklif edildiğini ve ön sıralarda yer vermek istedikleri için konuşmacıların içinde aldıklarını tabir ederek, “4’üncü sırada yer verdik öbür arkadaşlar kızdı. Atilla Öztürk siz de lider adayıydınız niçin açıklamadınız. Benim dışımda bir öbür aday Nail Kır. Siz de aday olun, kelam hakkı alın birinci sıralarda. Nail beyin adaylık açıklamasından daha sonra bugün seçim yapılmasına karar verilmesini istediler. Benden ve heyetimden daha düzgün yapacak arkadaşlar var ise sizlerin oyları ile seçileceğiz. Ayten Salih ile ilgili 4 yıldır tekliflerimiz var. Benim adımı ve büstümü indirdi bu kulüp. Ben de kendi adımı hem bu binaya tıpkı vakitte havuza verilmesini idareden talep ediyorum. Bugüne kadar tevazu gösterdik de ne oldu. 1996 yılında kendi öz paramla kimsenin katkısı olmadan bu kulübü harabe binadan yönetilirken o binayı yapıp kulübe ikram ettim. Benim büstüm 1998 seçiminden 6 ay daha sonra kaldırıldı” dedi.

“13’ÜNCÜ KERE GENEL ŞURASI YÖNETTİM”
Vefa Küçük, kendisini en hayli yaralayan bahsin ise genel heyetleri yönetmesi ile ilgili gelen yansılar üzerine olduğunu tabir ederek şunları söylemiş oldu:
“Beni en epeyce yaralayan kısımdan başlamak istiyorum. ‘Yeter artık genel heyetlere abone oldun, daima sen mi yöneteceksin bırak aboneliği’ diyor. Ali Ergun Vatan sen bu sözünle genel şura üyelerine hakaret ediyorsun. Ben aboneyim ya hani, liderler bana abone aslında. 2015 yılında Aziz Yıldırım ile Hulusi Belgü adaydılar. 2018 yılında Ali Koç ile Aziz Yıldırım adaydı. İşte Ali Koç burada evvel beni aradılar Semih Özsoy’un kulağı çınlasın, benim yönetmemi istediler. Adam utanır bunu yazmaya. Ben abone değilim lider adayları bana abone. 13’üncü kere genel heyeti yönettim, en son kongrede bu kabahatse kabul ediyorum. Ali Ergun Vatan hadsizliğini lütfen kabul et ukalalık yapma. 2900 üyemizin aidatını yatırmak suretiyle YDK katılma hakları var. Tüzüğümüze bakılırsa seçimler nisan ayında olur. bir daha tüzüğümüze nazaran idare heyetinin olağanüstü kongreye çağırma hakları var. Üyelerin 3’te 1’inin imza toplayıp olağanüstü toplantıya çağırma hakkı var. Buyurun getirin imzaları yarın yapalım.”