Usta oyuncu Sabina Toziya hayatını kaybetti

Vitra

New member
Usta oyuncu Sabina Toziya hayatını kaybetti 2021 yılında beynindeki tümör niçiniyle kısmi felç geçirmesinden dolayı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a veda eden usta sanatçı 75 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sanatkarın vefat sebebi hakkında ise çabucak hemen bir açıklama gelmedi. Daha evvel Harika Yüzyıl dizisinde Afife Hatun karakteri ile tanından Toziya beyazperde iki sinemada yer aldı.

Sabina Toziya’nın vefat haberini senarist Bahadır Özdener toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Özdener “Çok değerli Sabina Toziya’yı, Rahmeti Rahman’a uğurladık. Allah’tan annemize rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı dileriz” sözlerine yer verdi.

View this post on Instagram

A post shared by @bahadirozdener

Oktay Kaynarca’dan duygusal ileti

Instagram hesabından bir gönderi paylaşan Oktay Kaynarca şu tabirlere yer verdi: Sınanıyorum bilmiyorum lakin bir bildiği var sanırım yaradanın… Tanım etmem imkansız, yalnızca kocaman bir boşluk kocaman bir hiçlik boğazım düğüm düğüm… Uğurlar olsun canımın içi parıltılar ortasında uyu.

Sınanıyormuyum bilmiyorum lakin bir bildiği var sanırım Yaradanın.. Tanım etmem imkansız, yalnızca kocaman bir boşluk kocaman bir hiçlik …..Uğurlar olsun canımın içi ışıklar ortasında uyu … https://t.co/uLjfFrrRQk

— T C Oktay Kaynarca (@Kaynarca_Oktay) August 10, 2021

Sabina Toziya Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden 2021 Ocak ayında hastalığı niçiniyle ayrılmıştı.