Twitter’a giriş yapamıyorum sorunu tahlili

Kar14

New member
Twitter, Türkiye ve Dünya gündemini takip etmek için en âlâ toplumsal medya platformlarından biri. 300 milyonun üzerinde aylık faal kullanıcıya sahip olan Twitter’da orta ara kesilmeler olabiliyor, kullanıcılar hesaplarına erişmede sorun yaşayabiliyor. Twitter’a giriş yapamıyorum sorunu, çoğu vakit toplumsal medya platformunun sunucularından kaynaklı oluyor fakat kimi vakit kullanıcıların kendisinden de kaynaklı olabiliyor. Twitter giriş yapma sırasında ikaz bildirisiyle karşılaşanlar, Twitter’a giremiyorum diyenler için tahlil yolları bu yazıda.

3 yaygın Twitter giriş sorunu
⚠

• Üzgünüz, bir şeyler karşıt gitti
  • Bir sorun oluştu bir daha yüklemeyi dene
  • Bir kusur oluştu ancak endişelenmeye gerek yok yeniden deneyelim
Twitter’a niye giriş yapamıyorum
🙁

• Twitter çökmüş olabilir.
  • Twitter, hesabınızı askıya almış olabilir.
  • Otomatik oturum açma ayrıntılarınız yeni olmayabilir.
  • Telefonunuzdaki Twitter çok eski sürüm olabilir.
  • Telefonunuz tarih ve saati gerçek ayarlanmamış olabilir.
Twitter’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür
👇🏻

1. Twitter çöktü mü
❓
kontrol edin

Bilgisayardan yahut telefondan Twitter’a giriş yapamamanızın, tweetleri görüntüleyememenizin sebebi, sunucu kaynaklı olabilir. Twitter, Türkiye’de de en epeyce ziyaret edilen toplumsal ağlardan biri olduğundan vakit zaman bağlanma problemleri yaşatabiliyor. Twitter’a giriş yapamıyorum diyorsanız, evvela Twitter’ın sunucu durumunu denetim edin. Downdetector, bu mevzuda fazlaca başarılı bir site. Dilediğiniz bir sitenin sunucu durumunu gerçek vakitli bakılırsabiliyorsunuz. Twitter uygulaması için de buradan bilgi alabilirsiniz. Twitter hesabınıza siz mi giriş yapamıyorsunuz yoksa dünya genelinde bir kesinti mi kelam konusu? Twitter o gün hangi saat aralıklarında hizmet verememiş? 24 saat ortasında kullanıcılar tarafınca rapor edilen kesintileri grafiksel, sıradan bir arayüzden bakılırsabiliyorsunuz. Twitter tarafında bir sorun olduğunda genelde tahlili süratli oluyor, uzun müddetli kesinti yaşanması durumunda da daha sonradan açıklama geliyor.

Instagram giriş (login) yapamıyorum sorunu nasıl çözülür?

1 ay evvel eklendi

2. Şifrenizi değiştirin ve yine giriş yapın
🔐

Twitter hesabınızın giriş detaylarınden emin değilseniz, şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Şifreyi değiştirmiş olabilirsiniz, tarayıcının yahut uygulamanın otomatik doldurma özelliği güncellememiş olabilir. her neyse ki, Twitter’a giriş yapamıyorum diyenler için süratli şifre sıfırlama imkanı veriyor. Şifre yenileme için tek yapmanız gereken, Twitter giriş sayfasını açmak ve “Şifremi unuttum” butonuna tıklamak. Kullanıcı isminizi unuttuysanız, telefon numaranız yahut e-posta adresinizle de hesabınızı bulup yönergeleri takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre sıfırlamadan daha sonra Twitter giriş sayfasına dönün ve hesabınıza erişmeye çalışın.

Twitter şifre değiştirme adımları:

1. Masaüstünde, gezinme çubuğunda Daha Fazla’ya tıklayın ve Ayarlar gizlilik’i seçin.
  2. Hesabınızda kısmında, Şifrenizi değiştirin’e tıklayın.
  3. Mevcut şifrenizi girin.
  4. Yeni şifreyi girin.
  5. Yeni şifrenizi tekrar girin.
  6. Kaydet’e tıklayın.

Telefonunuza yahut e-posta adresinize erişemiyorsanız, şifrenizi kurtaramazsınız, yeni hesap oluşturmanız gerekir. Yanlışsız ve yeni bir e-posta adresi yahut telefon numarası var ise Twitter hesabınıza erişiminizi asla kaybetmezsiniz. Bu ayrıntıları aktüel tutarsanız, hesabınızı ve parolanızı sıfırlamanız kolaylaşır.

3. VPN’i kapatın
🌐

Güvenlik için VPN servisi mi kullanıyorsunuz? VPN programları/uygulamaları, bilgilerinizi kendi sunucularından birine yönlendirerek ağınızı korur ve sizinle ilgili hassas ayrıntıları gizlemek için filtreler. VPN’ler ağınızı korumak için olağanüstü olsa da, temasınızda gecikmeye, beklemelere niye olarak bilgisayarınızın, telefonunuzun Twitter sunucularıyla irtibat kurmasını zorlaştırabilir. VPN’i devre dışı bırakıp Twitter hesabınıza erişmeyi deneyin.

4. Güncellemeleri denetleyin
👍🏻

Mobilden (telefondan) Twitter’a giriş yapamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim? derseniz, uygulamanın aktüel olup olmadığını denetim etmenizde yarar var. Geliştiriciler, yanlışları düzeltmek, güvenlik güzelleştirmesi için vakit zaman güncellemeler yayınlıyor. Telefonunuzda yüklü Twitter’ın sürümü epeyce eski olduğundan giriş sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Android telefon kullanıyorsanız Google Play Store’dan, iPhone kullanıyorsanız App Store’dan Twitter uygulaması için güncelleme yayınlanıp yayınlanmadığını, son sürümü kullanıp kullanmadığınızı denetim edin. Uygulamayı güncelledikten daha sonra Twitter hesabınıza yine erişmeyi deneyin.

5. Tarayıcı önbelleğini ve çerezleri temizleyin
💻

İnternet tarayıcıları, daha evvel ziyaret ettiğiniz web sitelerinin yükleme müddetlerini kısaltmak için önbellekleri ve çerezleri kullanır. Tarayıcı üzerinden Twitter’a giriş yapamıyorum nasıl çözebilirim? derseniz teklifimiz; önbelleği ve çerezleri temizlemeyi deneyin. İnternet tarayıcının önbelleği kullanım sırasında bozulmuş olabilir, bu da öteki web sitelerinin açılmamasına niye olabilir. Tarayıcı önbelleğini temizlemek için, Ayarlar’a gidin, Zımnilik ve güvenlik altında Tarama datalarını temizle seçeneğine tıklayın. Vakit aralığını “tüm vakit içinder” olarak değiştirin ve tüm kutucukların işaretli olduğundan emin olun. Twitter’a geri dönün ve hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

6. Tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakın yahut öteki bir tarayıcı deneyin
🧐

Tarayıcı eklentileri, bilgisayarınıza yüklenen ve muhakkak web sitelerine fonksiyonellik ekleyen üçüncü parti programlardır. Anca bu uzantılar, web sitelerinin fonksiyonelliğini de etkileyerek sorun yaşamanıza niye olabilir. Twitter’a giriş yapamıyorsanız, tarayıcı uzantılarınızı devre dışı bırakıp girmeyi deneyin. Tarayıcı eklentilerini devre dışı bıraktıktan daha sonra Twitter’a geri dönün ve hesabınıza giriş yapın. Öteki bir tarayıcıdan da hesabınıza erişmeyi deneyin. Mevcut tarayıcınız için kusur düzeltmelerini içeren güncelleme yolda olabilir.

7. Twiter’ı bir daha yükleyin
❌

Bozuk evraklar da toplumsal ağ platformuna giriş yapamamanızın sebebi olabilir. Sisteminizdeki problemli evrakları bulmak yerine, uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp bir daha yüklemeniz kâfi olacaktır. Twitter simgesine basılı tutarak çıkan seçeneklerden Kaldır’ı seçerseniz Twitter’ı telefonunuzdan silmiş olursunuz. Android uygulaması mağazası Google Play Store (APK olarak indirmeyin) yahut iOS App Store’dan Twitter’ı indirip yükleyin. Uygulamayı bir daha yüklemek hayli sıradan bir süreç üzere görünebilir fakat meselenizi çözebilir.

8. İnternetinizi denetim edin ve sıfırlayın
🔘

Ağ problemleri, Twitter’a giriş yapamamanızın sebebi olabilir. İnternetiniz yavaş çalışıyorsa, aygıtınız Twitter sunucularıyla kimlik ayrıntılarınızı doğrulayamayabilir. İnternet sürat testi yapın. Ağınız yavaşsa, ISS’nizin sunucularıyla temasını yenilemek için modeminizi bir daha başlatın. Modeminizin güç kablosunu fişten çekin, 5 – 10 saniye bekleyip takın. Modeminiz bir daha başlatıldığında bir defa daha sürat testi yapın.

Türkiye ve dünya genelinde Twitter kullanması yüksek olduğundan orta ara giriş meseleleri yaşanabiliyor. Twitter’a niye girilmiyor sorusunun cevabı genelde Twitter dayanak grubundan geliyor lakin sorun sizden de olabilir. Twitter’a giriş yapamıyorum söylemiş olduğinizde evvela Twitter’da dünya genelinde sorun yaşanıp yaşanmadığına bakın, akabinde üstteki tahlil yollarını deneyin. Umarız, “Twitter’a giriş sorunu yaşayanlar için tahlil teklifleri açıklayıcı olmuştur.