Türkiye’nin yatırım devi Investco Holding halka açılıyor!

Smug

Active member
Bu hafta Borsa İstanbul’da halka arz için onay alan 3 şirketten biri de Investco Holding oldu. Bültendeki bilgiye nazaran, halka arzda şirket hisseleri, INVES kodu ile 24,00 TL sabit fiyat üzerinden eşit dağıtım metodu ile halka arz olacak, 37.500.000 adet hisse satışı gerçekleştirilecek. Halka arz büyüklüğü ise 900.000.000 TL’ye ulaşacak.

“Geleceği inşa eden” Türkiye’nin yatırım devi Investco Holding İstinye’ye geliyor. Şöhretleri ve marifetleri 4 kıtaya ulaşmış, eserleri ve projeleri Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey-Güney Amerika pazarlarında kapışılan ünlü yatırımcı firmaların ‘patronu’ Investco Holding, Borsa İstanbul ve yatırımcı ordusuyla buluşmak için artık gün sayıyor.

Sermaye Piyasası Heyeti (SPK), Türkiye’nin en büyük yatırım şirketlerinden Investco Holding’in (INVES) halka arz müracaatına onay verdi.

Gerçekleşecek olan halka arzda, tüm yatırımcı kümesine taslak izahnamede yer alan bilgilere bakılırsa, eşit dağıtım uygulanacak.

Investco Holding halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, satış mühleti zarfında Borsa İstanbul’da süreç yapmaya yetkili yatırım kuruluşlarından birine müracaat yapmaları kâfi olacak.

TAHSİS VE DAĞITIM ASILLARI

Borsada Satış sistemi ile Borsa İstanbul Birincil Piyasada “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ne göre hisseler satışa sunulacağı için rastgele bir yatırımcı kümesine tahsisat ve dağıtım yapılmayacak.

Sabit fiyatla yapılacak talep toplamanın müddeti 2 iş günü olacak ve ikinci günün sonunda dağıtım gerçekleşecek.

HALKA AÇIK, KÂRLI, OYUN KURUCU

YURT DIŞINDAKİ GÜÇ

Investat Holding Limited’e başka bir dikkat çekmek gerekirse; “cesaret+vizyon+ teşebbüsçü ruh+yaratıcılık” gücüyle 783 bin kilometrekareyi fetheden Investco Holding’in yurt haricindeki kuvvetli eli. Investat Holding Limited kuruluş maksadına uygun biçimde, Türkiye’de yerleşik olmayan şirketlere iştirak ediyor.

HER BİRİ KELAM SAHİBİ ŞİRKETLER

Her biri alanında kelam sahibi, dalın önde gelen aktörleri pozisyonundaki bu şirketlere ek olarak, Investco’nun yatırım coğrafyası ortasında büyük adımlar atan başka markalara bakılacak olursa; dev listede Standart Boksit İşletmeleri, Galata Altın İşletmeleri, Cet Elektrik Gücü, Pamukova Elektrik Üretim, Acıselsan Acıpayam Selüloz, Aldem Çelik Sanayi, Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim, Vektora Yazılım Teknolojileri, GoLive Yazılım Hizmetleri, Probel Yazılım ve Bilişim Sistemleri, Core Engage Yazılım, Kahve Diyarı Pazarlama Sanayi ve Ticaret, Mavi Hospital Sıhhat Hizmetleri, EPİAŞ Güç Piyasaları İşletme, Papilon Savunma Teknolojileri, Sun Yenilenebilir Güç Üretim ve Zeroone Interactive Yazılım yer alıyor.