TRT’de idare değişikliği

Vitra

New member
TRT’de idare değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanan atama sonucu ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Radyo- Televizyon Kurumu’nun idare yapısında değişikliğe gidildi ve vazifelere yeni atamalar yapıldı. Evvelki yönetmelikte ‘Genel Müdür, İdare Heyetinin başkanıdır’ ibaresiyle tıpkı isim tarafınca yürütüleceği belirtilen TRT İdare Konseyi Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü işlevleri ayrıldı. bu biçimdece İdare Şurası Başkanlığı ‘karar organı’, Genel Müdürlük ise ‘icra organı’ olarak faaliyet yürütecek.

Bu kapsamda, TRT İdare Şurası Lideri ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in bakılırsav müddeti dolarken, Mehmet Zahid Sobacı TRT Genel Müdürü, Ahmet Albayrak da TRT İdare Şurası Lideri olarak atandı.

TRT İdare Heyeti üye sayısı da 7’den 9’a çıkarıldı. TRT’nin yeni idare konseyi şu isimlerden oluştu:

“Ahmet Albayrak, Mehmet Zahid Sobacı, Atakan Yılmaz, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Alım, Veysel Kurt.”

Eren: misyonumun sonuna gelmiş bulunmaktayım

bakılırsav müddeti sona eren TRT İdare Şurası Lideri ve Genel Müdürü İbrahim Eren, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ile veda etti. Eren, “10 Temmuz 2017 tarihinde 4 yıllığına atandığım TRT İdare Heyeti Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü vazifemin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Takviyelerini her daim hissettiğim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Başarılarımıza katkıda bulunan herkese epey teşekkür ediyorum” dedi. nazaranv müddeti içerisinde başta ailesi olmak üzere dayanak olanlara teşekkür eden Eren, şu sözlere yer verdi:

“Köklü bir geçmişi olan TRT’nin son 8 yılında genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak misyon aldım. Çalışma arkadaşlarımla birlikte bu müddet zarfında bir arada epey çalıştık, fazlaca şey paylaştık. Hoş günlerimiz de oldu, üzüldüğümüz günlerimiz de.