Tek Seferde 3 Çeşit Dondurma Hazırdan Farksız Devamlı Karıştırma Gerektirmeyen

Sarr

Active member
Tek Seferde 3 Çeşit Dondurma Hazırdan Farksız Devamlı Karıştırma Gerektirmeyen Tanımı İçin Gereçler

• 4 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 2 paket krem şanti
Vanilyalı için;

• 1 paket vanilya
Kakaolu için;

• 4 yemek kaşığı kakao
Meyveli için

• Tek içimlik nazo toz ( link )
Tek Seferde 3 Çeşit Dondurma Hazırdan Farksız Devamlı Karıştırma Gerektirmeyen Tanımı Yapılışı

1. Krem şanti paketteki tanımına nazaran çırpılıp bir kenarda bekletilir yumurtaların sarısı hariç akı mikserle düzgünce beyazlaşıp köpürene kadar çırpılır başka bir kapta sarısına şeker eklenip şekerler eriyip köpürene kadar çırpalım.
  2. Yumurta akını sarısını ve krem şantiyi hepsini birbirine ek edip mikserle krema kıvamında oluncaya kadar çırpılır hazırlanan karışım 3 başka eşit biçimde bir kabın içine bölünür birinci ayrılan kabın içine vanilyalı olan için bir paket vanilya eklenip mikserle çırpılır.
  3. Ayırdığımızın içine de kakao koyulup mikserle çırpalım. Son olarak hangi çeşit meyveli nazo kullanırsanız seçim size ilişkin vişneli olur limonlu olur portakallı olur ben portakallı kullandım .
  4. Çok az bir ölçüde içerisine ek edelim fazla ek edilirse hayli ekşi oluyor tadını bozuyor yiyemezsiniz tadına bakarak ek edelim.
  5. Yeterlice çırpın kapların ağzını kapatarak buzluğa kaldıralım dilerseniz 2 saat daha sonra çıkarıp karıştırırsanız daha hoş olur bence karıştırmaya hiç gerek yok ben karıştırmadım bir kaç daha sonra dondurmamız servise hazır .
Afiyet olsun ????.