Son dakika – PSG’de sular durulmuyor! Lionel Messi daha sonrası ayrılık sarsıntısı, en net açıklama

Sarr

Active member
Bu dönem Fransa 1. Lig’e Mauricio Pochettino idaresinde başlayan Paris Saint-Germain 9 maçta 8 galibiyet alarak fevkalade bir start yaptı. PSG’de bütün gözler dönemin olay transferi Lionel Messi’deydi. Arjantinli yıldız şu ana kadar beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Fransız takımında Messi’nin gelişi daha sonrasında ayrılık için en net açıklama geldi.

MESSİ SİFTAH YAPAMADI

Barcelona’dan gözyaşları ile veda eden ve PSG’ye bedelsiz olarak transfer olan Arjantinli dünya yıldızı Fransız takımıyla 4 maça çıktı ve hala skor üretemedi. 34 yaşındaki yıldız sakatlığı niçiniyle de ligde 5 maçı kaçırdı.

EN YÜKSEK MAAŞ MESSI’NİN

UEFA’nın da finansal fair play niçiniyle yakından izlediği Fransa Ligue 1 grubunda Messi’nin yıllık 35 milyon euro net maaş aldığı aktarıldı. Fransa basınında yer alan haberde, Arjantinli yıldızın hem kendi grubunda birebir vakitte tüm Avrupa’da yıllık en yüksek maaş alan futbolcu olduğu vurgulandı.

MBAPPE’YE YARI MAAŞ

Kylian Mbappe’nin ise yalnızca 17 milyon euro maaş alması gözlerden kaçmadı. Messi ile içinde nasıl bir bağlantı olacağı merak edilen Mbappe’nin nerdeyse yarı yarıya daha az maaş kazanması ilgi topladı. Bu durumun ilerleyen haftalarda ekipte farklı tepkilere niye olabileceği tabir edildi.

PSG’DEN AYRILMAK İSTEDİM

Paris Saint-Germain’in Fransız üstün yıldızı Kylian Mbappe mesleğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kontratının son dönemine giren Mbappe, “Paris’ten ayrılmak istedim. Bunu kulübe de ilettim. Kontrat uzatmak istemediğim andan itibaren kulübün benim yerime kaliteli bir transfer yapması için bonservis kazandırmak istedim.” dedi.

“KULÜBÜN HAKLARINA HÜRMET DUYDUM”

“Paris bana fazlaca şey kazandırdı.” diyen Mbappe, “Burada geçirdiğim 4 yıl boyunca daima memnun oldum ve hala memnunum. Paris’e gitmek istediğimi fazlaca erken söylemiş oldum. Bana fazlaca şeye kazandıran bu kulübün de hareket edecek geniş vakti olmasını istedim. Kulübün haklarına da hürmet duydum.” sözlerini kullandı.

“TEMMUZ SONUNDA SÖYLEDİM”

Fransız yıldız, “İnsanlar 6-7 mukavele yenileme teklifini reddettiğimi, artık Leonardo ile konuşmak istemediğimi söylemiş oldu. Bunlar gerçek değil. PSG’nin beni niye satmadığını bilmiyorum. Benim fikrim ve sonucum açıktı. Ayrılmak istediğimi temmuz ayı sonunda söylemiş oldum.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

REAL MADRID 180 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ

Real Madrid, bu yaz sonunda Mbappe için 180 milyon euro civarında bir teklif yapsa da Paris Saint-Germain geri çevirmişti.

GÜNEY AMERİKA ÇETESİ

Öte yandan Fransız takımıyla ilgili savlar gelmeye devam ediyor. Corriere della Sera’nın haberine nazaran başta Lionel Messi olmak üzere PSG’nin Güney Amerikalı Di Maria, Paredes, Neymar, Marquinhos üzere yıldızlarının Keylor Navas’ın oynamasından yana oldukları aktarılıyor.

MBAPPE’DEN ŞOK İMAJ

Ligin 8. haftasında PSG’nin Montpellier’i 2-0 yendiği maçta Kylian Mbappe’nin TV ekranlarına yansıyan imajı Fransa’da büyük olay yarattı. Mbappe’nin maçın 88. dakikasında oyundan alındıktan 1 dakika daha sonra Draxler’e asist yapan Neymar’a söylendiği görüldü.

‘BANA PAS VERMİYOR’

Yayına yansıyan anlarda Mbappe’nin yanındaki ekip arkadaşı Gueye’ye Neymar için “Bu pasları bana vermiyor” dediği ekranlara yansıdı. Maçı golsüz tamamlayan Kylian Mbappe, Neymar ile meselesiz bir irtibatları olduğunu ve fazlaca güzel anlaştıklarını her fırsatta lisana getirmişti.

REKABET KOLAY DEĞİL

Donnarumma’nın yakın etrafından tanıdıkları ile görüşen La Gazzette dello Sport’ta ise Donnarumma’nın Keylor Navas ile rekabetin kolay olmayacağının farkında olduğu ama şu ana kadar maçların neredeyse tamamında yedek oturacağını varsayım etmediği belirtiliyor.

YENİ ÜYE OLANLARA 10 TL ARMAĞAN