Son dakika haberi: İrfan Buz’dan istifa karşılığı

Sarr

Active member
Buz, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, hayli değerli bir karşılaşmaya çıktıklarını ve kazanmak için hafta içerisinde uygun hazırlandıklarını aktarırken, skorun kendisi için hayal kırıklığı olduğunu lisana getirdi.

Ulusal maç ortasına galip girmeyi planladıklarını anlatan Buz, “Maalesef istediklerimizi yapamadık. 2-0 mağlup olduk. İstediklerimizi hiç bir biçimde alana yansıtamadık, ona epeyce üzüldüm.” diye konuştu.

“Her vakit Malatyaspor’umuzun güzel olmasını istiyorum”

İrfan Buz, kadronun 5 haftadır berbat gittiği ve istifa etmeyi düşünüp düşünmediği tarafındaki soruya, şu cevabı verdi:

“Hakikaten baktığımızda son haftalarda skoru alamadık lakin epey makus de oynamadık. Bugün makûs oynadık, bugün yenilgiyi hak ettik. Ona hayli üzülüyorum. Bir de biliyorsunuz benim Malatya ile epey farklı bir bağım var. hiç bir vakit Malatya’nın, Malatyaspor’un makûs olmasını istemiyordum. Birinci geldiğimde epeyce yeterli hatırlıyorum, bu biçimde 5 puandaydık, TFF 1. Lig’deydik. Çok daha sıkıntı kurallarda ligde kaldık, ikinci yılımızda Muhteşem Lig’e çıktık, insanları sevindirdik. Üçüncü sene, geçen sene geldiğimizde 45 puanla ligde kaldık. Daima mutluluklar yaşadık ve insanlara burada o memnunlukları yaşatmaya çalıştık. Alışılmış ki bunun durum değerlendirmesi idaremizle bir arada yapılacaktır. Ben her vakit Malatyaspor’umuzun düzgün olmasını istiyorum. İdaremizle birlikte oturacağız, konuşacağız, kıymetlendirme yapacağız.”

Erdoğan: “Deplasmanda âlâ bir galibiyet oldu”

Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan, ulusal maç ortası öncesi kıymetli bir galibiyet aldıklarını lisana getirdi.

Oyuncularının birinci dakikadan son dakikaya kadar epeyce düzgün uğraş ettiğini ve rakibe fazla konum vermediğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hem tatili uygun geçirmek birebir vakitte önümüzdeki maça daha sağlıklı hazırlanmamız için deplasmanda yeterli bir galibiyet oldu. Maçtan evvel de oyuncularımızla konuştuğumuzda, ortasında bulunduğu problemli ortamda rakibin alanda fazlaca gayret edeceğini, tecrübeli oyunculara sahip olduklarını, güzel konsantre olmamız, en az onlar kadar gayret etmemiz gerektiğini paylaştık. Oyun manasında bugün daha fazla ikinci bölgede bekleyip, bloklar içindeki uzaklıkları kısa tutup, kazandığımız toplarla, kenar oyuncularımızla, forvet oyuncumuzla çabuk hamleye çıkmaya çalıştık. Bunu da maçın genelinde güzel başardığımızı düşünüyorum. Birebir biçimde rakibi tahlil ederken, bilhassa savunma gerisi epeyce tesirli paslarla tehlike yarattıklarını görmüştük. Oyuncularımızı hafta içi idmanlarda güzel hazırladığımızı düşünüyorum.”