Son dakika haberi: Galatasaray-Alanyaspor maçı daha sonrası olay kelamlar: “Deli oluyorum! İzlenecek yanı yok”

Sarr

Active member
Galatasaray, Harika Lig’in 5’înci haftasında alanında Aytemiz Alanyaspor’a 1-0 mağlup oldu bu dönem ligde birinci mağlubiyetini aldı. Spor muharrirleri Galatasaray’ın futbolunu eleştirdi. İşte ayrıntılar…

ŞANSAL BÜYÜKA: MUSLERA İÇİN ÜZÜLDÜM

“bu biçimde başlamalıyım. En ufak temasta yüzünü tutup, yerde çırpınanlara mecnun oluyorum. Bir dirsek yersiniz, bir darbe alırsınız, tamam… Lakin okşama üzere dokunuşlarda bile, kendini yere atan kalkmak bilmiyor.”

“Bu kural uygulanmadan evvel yüzünü tutup yere yatan oyuncu hatırlamıyorum. Artık el-yüz temaslarına sarı kart uygulaması başladı ya, “Silah çıktı, erkeklik bozuldu” misali yüzünü tutan yerde… Her maçta ortalama 5-10 sefer oluyor. Oyun duruyor, duruyor, duruyor. İzlenecek yanı kalmıyor. Yerlisi-yabancısı birden fazla futbolcu bu sahteciliğin ortasında…”

“Önce Fatih Aksoy yerde kıvranmaya başladı. Allah korusun 32 dişi, ağzının içine döküldü sandım. daha sonra ağır çekimde imaj geldi, ne vurması, Cicaldau neredeyse Fatih‘in yüzünü okşuyor.Ardından Borja-Morutan buluşması… Morutan yüz felci geçirdi sandım. Baktım, Borja‘nın bir teması var, elin-yüzle bir buluşması var fakat bunlara faul bile çalınmaz. Ancak Morutan kıvranıyor. Hani “futbol erkek oyunuydu” diyeceğim ancak artık bayan grupları da kuruldu.”

“Alanyaspor fazlaca tesirli iki atakla başladı. Evvel Luyindama, bilhassa daha sonrasında Yedlin epeyce kritik iki kademeye girmese, Galatasaray kalesinde bakılırsaceği erken bir golle maça başlayabilirdi.Galatasaray, Alanya ceza alanına “Hoş geldin”e gittiğinde 20’li dakikalar gelmişti. O dakikaya kadar çalıp, oynamaya çalışan, fakat atak alanlarında bilhassa Diedhiou‘nun ağır ve şahsi imgesi ile tesirli olamayan Alanyaspor daha fazla öne çıkan, daha fazla göze takılan ekipti.Fatih Hoca birinci yarıda “sıfır” çeken Halil ile Morutan‘ı haklı olarak çıkardı. Galatasaray bir baskı da kurdu. Ancak atakları çoklukla kendinden değil, Alanyasporlu oyuncuların şahsi yanılgılarından kaynaklandı.”

“Galatasaray baskısına karşın kaleci Serkan‘ın maç uzunluğu kurtardığı iki tehlike var. Birinci yarıda Kerem‘in fevkalade şutuna uzanıp haftanın kurtarışını yapması, başkası, ikinci yarıda Cicaldau‘nun frikiğini çıkarışı…”

“Galatasaray tam 15 korner attı. Mustafa‘nın auta giden bir baş vuruşu haricinde kornerlerin tamamını Alanya‘nın uzunları topladı. Awaziem, Milunoviç ve önlerinde Fatih Aksoy her kornere vurdular. Fatih Aksoy sahanın hükümdarıydı.”

“Babacar oyuna girdikten daha sonra Alanya hamleleri toparlandı. İnanamadığım şu oldu; Alanya golünde Borja topu sol kenardan kesti, top tam 50 metre Galatasaray kalesine paralel geldi, Ömer dahil, tek adam 50 metreden gelen topa müdahale edemedi ve Candieas golü attı. Candieas golünde Muslera için üzüldüm. Candeias‘ın birinci vuruşunu mucize ötesi çıkardı. Dönen topta Galatasaray savunması tekrar uyuyunca Candieas‘ın ikinci vuruşu gol oldu.”

“Futbolun dünü yok, bugünü var. Dün Lazio maçında alkış yağmuruna tutanlar, üç gün daha sonra bir yanlış pas için oyuncusunu yuhalayabiliyor. Yorgunluk diyenlere hiç katılmam… Galatasaray maçın başında olup, sonunda olmasa “yorgunluk” derdim. Galatasaray maçın başında da yoktu, sonunda da…”

OSMAN ŞENHER: BU FUTBOL YETMEZ

“Lazio maçında Galatasaray yenilseydi bile oynadığı futbola herkes hürmet gösterecekti ve gösterdi de… Lakin dün, Alanyaspor karşısındaki futbola hiç kimse hürmet göstermez, çatır çatır da eleştirir.”

“Kabul ediyorum, Galatasaray harika yıldız oyuncu transferi yapmadı ancak yapılan transferlerin hepsi, bütün gençler, yıldız adayı… Topu yeterli kullanamayabilirsin, Alanya defansının yaptığı yanılgılarda gelen fırsatları da değerlendiremeyebilirsin. Ne var ki; bunların hiç biri senin daha düzgün uğraş etmemene, daha fazlaca koşmamana mani olmamalı.”

“Halil Dervişoğlu hepimizin hayran olduğu bir futbolcu… Çocuğa birinci yarı bir tane top gelmedi. Lazio maçının kahramanları Taylan, Berkan, Cicaldau tesirli olamadılar. Hele sağ bekte Yedlin… Kendisi İngiltere’de oynadı, mükemmel sağ bek diye transfer edildi, sonunda tribünlerin protestosuyla alandan çıktı.”

“Valla bilemiyorum, perşembe akşamı oynanan futbolla dünkü futbol, yüzde yüz farklı. Futbolcuların birbirlerine alışması için vakit lazımsa da, bunun sorun olmaması gerek. Alanyasporlu Candeias gol vuruşu yapıyor. Top Muslera’dan sekip geri geliyor, Portekizli isim tekrar vurup golünü atıyor. Orada sarı-kırmızılılardan kimse yok. Ömer Bayram, o konumda Candeias’a vurdurmaması gerekirdi.”

“Luyindama o kadar fazlaca kusur yapıyor ki, ayağındaki topu her an kaptırabilir. Tekniği düzgün bir futbolcu olmamasına karşın, hâlâ savunmada çalım yapmaya çalışıyor. Kadrosunun canını bir evvel de yaktı, bundan daha sonra da epeyce yakar.”

“Morutan, düzgün oynar, berbat oynar. Sakat değilse şayet, her durumda bu Feghouli’den daha fazlaca ekibe katkı sağlar. Feghouli üzere uzun vakittir oynamayan uygun bir futbolcunun, bu maçı tek başına çevirmesi lazım. Ayağına gelen topu tutamıyor, verdiği paslar yerini bulmuyor, yaptığı ortalar ise taca çıkıyor. Olmaz! Fatih Terim, Cezayirli oyuncu için artık ısrar etmemeli.Sonuçta Alanyaspor’un aldığı üç puanı küçümsememek gerek. Bülent Korkmaz iki haftadır ekibinin başında ve turuncu-yeşillilerin futbolu yüzde yüz değişmiş. İstanbul’a Galatasaray deplasmanına geliyor, grubunu alana kazanmak için çıkarmış. Mesken sahibi takım karşısında daha fazlaca gol durumuna giren, kazanmayı daha epey isteyen kadro daima Alanyaspor oldu.”

NEVZAT DİNDAR: TABLO AKSİNE DÖNDÜ

“Çok değil, 3 gün evvel bir daha burada, Türk Telekom’da Lazio zaferini nazarann ve umutlanan Galatasaraylılar dün ligde Alanya şokunu yaşadı.3 günde tablo bilakis döndü. Lazio maçındaki 11’den, yalnızca bir değişiklik vardı, cezalı Marcao’nun yerine Luyindama alandaydı. Fatih Terim genç ekip için rotasyonu gerekli görmemişti.”

“Galatasaray neredeyse bir devreyi boşa geçirdi. İkinci yarı başlarken Muhammed, Emre Kılınç ve Feghouli atağı sarı-kırmızılıların üstündeki meyyit toprağını attı. Cim-Bom’un sağlı sollu ataklarında Serkan kurtarışlarıyla, Alanya savunması ise yerinde müdahaleleriyle dikkat çekti. Galatasaray gol atamadığı her dakika Alanya’yı daha canlı tuttu. Güney takımı 87’de Candeias ile golü buldu ve 3 puanı aldı. Galatasaray’da Lazio maçı daha sonrası oluşan olumlu hava bir anda dağıldı.”

“İlk dakikalarda beklenmedik biçimde Alanya’nın sağlı sollu tehlikeleri vardı. Ne var ki Güney takımı, final paslarında yanlışsız tercihleri yapamadı.Galatasaray için yavan, tatsız, sönük bir devre izledik. Birinci yarı boyunca Kerem’in 35. dakikada uzaktan şutunda Serkan Kırıntılı soluna güzel uzandı. 38’de Alanya atağında Muslera’nın müdahalesinde top direğe çarparak dışarı gitti.”

“İlk yarı sonunda ise Berkan Kutlu’nun vuruşunda top Serkan’ın üzerine gitti. 56’de Cicaldau’nun frikiğinde kaleci başarılıydı. Muhammed ve Kerem ile yakalanan konumlarda top savunmaya takıldı.”

“72’de Emre Akbaba’nın baş vuruşunda Muslera golü önledi.87’de Alanya’nın golü Candeias ile geldi: 0-1.Galatasaray ağır favori çıktığı maçı kaybetti. Sarı-kırmızılıların son 3 lig maçındaki puan kaybı 7’ye çıktı.”

MİSLİ.COM’DA CANLI İZLE VE OYNA