Son dakika – Galatasaraylı yıldız için canlı yayında olay yorum! ‘Benim için hayal kırıklığı’

Sarr

Active member
Üstün Lig’de Galatasaray deplasmanda Çaykur Rizespor’u uzatmanın son kısmında attığı golle 3-2 mağlup etti. Spor yorumcusu Başkan İtina NTV canlı yayında karşılaşmayı kıymetlendirdi. Sarı-kırmızılı isim için hayal kırklığında bulunan İtina, “Çok yeterli olacağını düşünüyordum, benim için hayal kırıklığı oldu” dedi.

MUSLERA HALA FORMUNUN TEPESİNDE DEĞİL
Muslera bu dönem kusursuz başlamadı, geçen dönemden sakatlık var, Copa America var, şahane başlamadı ve bu biçimde de devam ediyor. Bu dönem bugüne kadar bildiğimiz Muslera bu değil. Bugünkü performansı da ortalama bence. 1-2 kritik kurtarışlar yaptı, geçen hafta da yaptı fakat hala Muslera form tepesinde değil.

NELSSON’U ÇOK BEĞENDİM
Yedlin büyük çaba gösteriyor bunu görüyoruz. Bir de yeterlilik sıkıntısı var. Galatasaraylılar Boey’in dönüşünü bekleyecekler. Marsilya maçında döner dönmez fark yarattı. Van Aanholt’u epey beğendiğimi söylüyorum. Oyun sağa tarafa yıkıldığında hoş bindirmeleri vardı fakat dönülmedi. Nelsson’u fazlaca beğendim. Bilhassa birinci devre Galatasaray Rize’yi yarı alana kapattığında, önlerde baskı yapıp döndürmediğini gördüm.

ALPASLAN ÖZTÜRK HAYAL KIRIKLIĞI OLDU
Alpaslan Öztürk’ün performansı benim için hayal kırıklığı oldu. Çok uygun olacağını düşünüyordum. Geldiğinden beri olağanüstü bir futbol oynamadı. Hatta makus oynadığı maçlar da oldu. Bugünkü oyunu aşağı üst onlardan biri. Seçim yanlışları yaptı.

TAYLAN BİRİNCİ YARIDA ETKİLYDİ
Taylan’ı birinci devre tesirli gördüm. Tıpkı Nelsson üzere kritik baskılar yaptı. Hem kontrayı önledi birebir vakitte atakta devamlılık sağlamasını getirdi Galatasaray’a. Berkan bugün âlâ gününde değildi.

CICALDAU’YU HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA BEĞENİYORUM
Cicaldau pas seçeneği bulamadığında topla devam ediyor topla. Cicaldau’yu ben beğendim. Her geçen gün daha fazla beğeniyorum. Ülküye yakı 8 numara oynuyor. Grup savumasına önemli katkı yaptığını düşünüyorum. Bu Galatasaray’ın karı. Feghouli kötü değildi, çabalıydı.

MOHAMED İKİ BİTİRİCİ VURUŞ YAPTI
Mohamed tahminen oyunda epey önemli katkı yapmadı fakat iki bitirici vuruş yaptı, başarılı bir gündü onun için. Ömer hayli istekliydi, çabalıydı. Kimi topları tesirli oldu. 2. golde Kerem’in indirdiği topta tekte asist yaptı ve işi gördü.

HALİL BİR TEHDİT
Halil kayboldu diyemem, kendi yarattığı durum da var. Hareketli, ne olursa olsun Halil bir tehdit. Bir kez çabuk. Kısa aralıkta, dönüşte, stopta çabuk. Bu her vakit caydırıcıdır. Bitiricilik için ustalık ondan sonrasındaki periyot. Vakit zaman atacak, kimi vakit kaçıracak.

BABEL KENDİNİ VERDİĞİNDE ÇOK TESİRLİ
Babel uzun müddettir birinci 11 değil ancak oynadığında, kendini verdiğinde ne kadar tesirli olduğunu gördük. Gol atmadı, asist de yapmadı fakat oradan çıkarken tek dokunuşta çıkardı Galatasaray’ı.