Son dakika: Fatih Terim’den Ghezzal ve Gedson açıklaması

Sarr

Active member
Galatasaray Teknik Direkörü Fatih Terim ve Fernando Muslera’nın açıklamaları GS TV’den canlı olarak yayınlandı.

Fernando Muslera, PSV ile oynadıkları birinci maçtaki performansını, “Talihsiz bir maç yaşadım. Kalecilerin mesleğinde bu tip şeyler olabiliyor. pek hayli dayanak bildirileri aldım. Türkiye’de oynayan kalecilerle görüşüyorum. Buradan çıkardığım dersler de oldu. Fatih Terim başta olmak üzere herkes bana dayanak verdi. Bu maçtan benim yanıma kar kalan en hoş şey bu oldu. Bana verdiği dayanak unutulmaz bir şeydi, bahtsız bir gündü ancak buradan ders çıkarttım diyebilirim” sözleriyle kıymetlendirdi.

Fernando Muslera kelamlarına şöyle devam etti:

“Fizik ve mental olarak hazır geldim. Kalecilerin hayatında bu tip maçlar olabiliyor. Daha fazlaca çalışabilmek için buralardan ders çıkartmak gerekiyor. PSV maçında ne fizikî olarak ne de mental olarak hiç bir sorunum yoktu.”

Sarı-kırmızılı grubun teknik işvereni Fatih Terim şu tabirleri kullandı:

“kimi vakit bir strateji yaparsınız, üçlü savunma da bunlardan bir tanesiydi. Hakikaten 17-18. dakikada olağan sistemimize döndük. En ufak bir işaretle, 4-3-3 sistemimize dönme ihtimalimiz vardı. Kazansanız, deha olarak çıkarsınız oradan. O denli bir niyetim yok.”

“11 OYUNCU KAYBETTİK”

“Kötü şeyler Fatih Terim’e denk gelir lakin ben şikayet etmem. “Belhanda’yı, Donk’u, Şener’i, Okan’ı ve öbür isimleri kaybettik. Totalde 11. Ayrıyeten, Oğulcan’ı da kaybettik. Lisans vermediler. En formda oyuncumuzdu. Yedlin’le Akbaba korona oldu. Sağ bek yok. Orta saha sıfır. Bir tane var. O da 8 numara Aytaç. Biz dönemi açtığımızda daha seçim yapılmamıştı. Galatasaraylılar beni uygun dinlesin. Haziran’ı unutun bir sefer. Seçim yüzünden o ay gitti.”

“ÜST ÜSTE ŞAMPİYON OLDUK”

“Biz 3 seniçin vazgeçmedik. hiç bir vakit da bu biçimde bir şey demedim. Tahminen de kimsenin başına gelmeyecekler şeyler, benim başıma geldi. 75. saniyede gol yedik, ne çalıştıysak oradan yedik. 3-1’e kadar PSV’nin durumu yok fakat biz konum bulmakta zorlandık. Bu ortada 2 kez üst üste şampiyon olduk bu ortada Türkiye Kupası’nı aldık. Unutmayalım. Buna karşın istikrarı bir türlü sağlayamadık. Bunun niçini 2 oyuncunun olduğu konumda 3.’yü oynatmak zorunda kalmamız.”

“TRANSFERE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bizde transfer 8 Eylül’e kadar. Kalan müddette tıpkı niyetle devam edeceğiz. Deneyimli oyuncular olacak lakin temel ana tema 20-25 yaş ortası yetenekli oyuncular olacak. Çok uzun vakittir izlediğimiz oyuncuları almaya devam edeceğiz. 10 futbolcu da alsak elenebilirdik. Biz Galatasaray’ın geleceğini inşa etmek istiyoruz.”

GEDSON AÇIKLAMASI

“Bu sene Gedson’u vermek istemediklerini söz ettiler. Son cümleleri buydu, Türkiye’den öteki kulüplerin de talip olduğu söylendi lakin onun Galatasaray’dan öteki bir kulüpte oynayacağını düşünmüyorum. Biz her şeye hazırlıklıyız. O denli 3-4 transferle kalmayacağımızı söylemek isterim. Aşağı üst 20’ye yakın oyuncu gönderdik. Daha da olacak.

“GHEZZAL’I ÇOK İSTEDİM”

Rachid Ghezzal’ı reddetmedim. Tam tersine fazlaca istedim. Hangi teknik adam Ghezzal’ı istemez.”