Son dakika Beşiktaş haberi – Döneme damga vurdu, Sergen Yalçın’dan itiraf geldi: “Daha evvel izlemedim”

Sarr

Active member

ZAFERE GİDEN YOLU YAZDI

Harika Lig’de geçtiğimiz cumartesi şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş, salı akşamı da finalde Antalyaspor’u 2-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nı müzesine götürdü. Başarıda aslan hissesinin sahibi teknik yönetici Sergen Yalçın 16. şampiyonluğun hikayesini Milliyet için yazdı. İşte Sergen Yalçın’ın kaleminden zafere giden yol…

“TEKNİK HEYET ELİNDEN GELENİ YAPTI”

“Kovid’e yakalandığım devir kadrodan uzak olmak olağan olarak epey üzücüydü. Ama pandemi kurallarına uymak zorundaydık. 14 günlük ayrılık sürecim boyunca tüm teknik heyet grup için gereken ne var ise yaptılar.

“BÖYLE BADİRELER YAŞADIK”

Manzaralı arama ile birtakım kısa toplantılar da gerçekleştirdik. Bu süreçte bu biçimde şeyleri de yaşayacağımız varmış. İnsan sıhhati olağan olarak kıymetli lakin kendimizden çok, bu virüsün gruba yayılmasından tasa ediyorduk. Düşünebiliyor musunuz? Beşiktaş’taki birinci dönemimde bu biçimde meşakkatler da yaşadık.

“İŞLER BİLAKİS GİDEBİLİRDİ”

Tahminen bu süreçten dolayı işler bilakis de gidebilirdi. Üç maç üst üste yenildiğinizde bu durumu toparlamak epey kolay olmuyor. Çok çalışmak yetmiyor. Şanslı olmamız gereken anlar da oldu. bu vakitte buna epeyce gereksinimimiz vardı.

“ROSIER’İ DAHA EVVEL İZLEMEDİM”

Sağ bek konusu benim en çok beklediğim transferlerden bir tanesiydi. Zira o bölgede önemli sorunlarımız oluyordu. Rosier bu manada bizim sorunlarımızı çözmemize epeyce yardımcı oldu. Çok net söyleyebilirim ki Rosier’i daha evvel seyretmemiştim.

“HAZIRLIK MAÇINDA ÇOK YETERLİ OYNAMIŞTI”

Birinci sefer antrenmanlarda izledim. Evet, antrenmanlarda yeterliydi ancak bunu en uygun maçlarda bakılırsabilirdik. Karagümrük ile yaptığımız hazırlık maçında Rosier hayli uygun oynamıştı ve o gün uygun bir sağ bek transfer ettiğimizi net halde gördük.

“KARAGÜMRÜK MAÇI BİZE UMUT VERDİ”

Karagümrük ile oynanan maç gelecek ismine bize biroldukca hususta umut da vermişti. kolay bir hazırlık maçı değildi. Sanki bir lig maçı üzere oynadık. Hatta birtakım lig maçlarından bile daha tempoluydu. O karşılaşmadaki performans bizi geleceğe taşıdı.

“SEZONUN PROVASI GİBİYDİ”

Güya dönemin provası üzereydi. Ulusal ortanın üzerine gelen bay haftasından daha sonra farklı bir Beşiktaş için hayli uğraş sarf ettik. Grup arkadaşlarım fazlaca emek harcadı. Daima bir arada harcadığımız emeklerin karşılığını bu türlü alınca insan ister istemez hayli memnun oluyor. Takımıma fazlaca şey borçluyum.

TRABZONSPOR VE BAŞAKŞEHİR İTİRAFI

Trabzonspor ve Medipol Başakşehir karşılaşmaları, birinci geldiğim dönem benim en çok üzüldüğüm maçlardı. Şampiyon olduğumuz dönemde da üzüldüğüm maçlar oldu lakin birinci dönemde Trabzonspor ve Başakşehir maçlarından toplamda 6 puan çıkarabilseydik, lig sonunda tahminen şampiyon bile olabilirdik. O iki maçta hayli yeterli oynamıştık. Ligin ikinci yarısının en değerli kırılma anlarıydı o maçlar. Şansımızı sonuna kadar zorlamak bizim şayet olmazsa olmazımızdı.

“TÜM KAİDELERİ ZORLADIK”

Ligin sonunda kendimizi bir anda Şampiyonlar Ligi elemelerinde bulduk. Tüm koşulları zorladık. Tüm aksileri yenmeye çalıştık. bir daha de biz dönemi, oyun olarak kendimize yakışır bir biçimde kapattık. tekrarki dönem için, ligin kalan haftalarını bu türlü sürdürmemiz kıymetliydi. Şayet bu sene şampiyon olduysak bunda geçen dönemin son haftalarındaki bu kazanma isteğinin grupta kalıcı hale gelmesinin hissesi epeyce büyüktür.

“LİG İKİNCİLİĞİ TRABZONSPOR’UN HAKKIYDI”

Daha evvel de söylemiş oldum.. Lig ikinciliği Trabzonspor’un hakkıydı. Şampiyonlar Ligi onların hakkıydı. Lakin bir biçimde kendimizi bu kulvarda bulduk. Kulübün kaidelerinden dolayı bu maça hazırlanmamız fazlaca sıkıntı oldu. Tek maçla tıp gitti fakat şunu söyleyebilirim ki fazlaca önemli sakatlıklar da olabilirdi.

“PAOK BİZDEN DAHA HAZIRDI”

Bu maçtan dolayı ekibe önemli bir yükleme yapma fırsatımız olmadı. Birtakım oyuncularımız sakatlıktan yeni çıkmış, kimilerinin ise sakatlanma riski vardı. PAOK bizden daha hazırdı. Ulusal orta ve bay haftasındaki daha sonraki Beşiktaş ile, PAOK maçındaki Beşiktaş içinde dünyalar kadar fark vardı. Tek endişem döneme önemli sakatlıklarla başlamaktı.

100 TL OYNA 100 TL KAZAN MİSLİ.COM’DA