Son dakika Beşiktaş haberi: Altay mağlubiyeti daha sonrası olay Sergen Yalçın kelamları: ‘Vicdana aykırı!’

Sarr

Active member
OLAY KELAMLAR: ‘VİDANA AYKIRI! RUHSUZ, TATSIZ TUZSUZ’

Beşiktaş, birfazlaca oyuncusundan mahrum çıktığı Altay deplasmanında öne geçmesine karşın alandan yenilgiyle ayrıldı. Milliyet gazetesi muharriri Ercan İnanç, Beşiktaş’taki sakat oyuncular, Altay deplasmanındaki oyun ve Sergen Yalçın hakkında değerlendirmelerde bulundu. İşte ayrıntılar…

ERCAN İNANÇ: SERGEN HOCADAN ‘BERBAT OYUN’

“her neyse ki, hoş bir İzmir gecesiydi… Hava yağışlı, gök gürültülü falan olsa, büyük ihtimalle yıldırım düşerdi Beşiktaş kadrosunun başına!O kadar şanssız bir müddetç yaşıyor Beşiktaş.Ayıp olmasa kulübeyi Minik Kartallar takımı ile dolduracak. Grupta yer alamayanlar alana çıkanlar kadar. Sakatlar sağlamlardan epeyce.Eskiden tam grup Eyüp Sultan’a gidilirdi bu biçimde durumlarda!Antrenman, üç günde bir maç, berbat tabanla izahı yok. Daha doğrusu hepsi bir ortaya gelse, bu kadar olmaz.Tek ismi var; talihsizlik.”

‘İSYAN ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL’

“Yetmedi bir de Pjanic sakatlandı maçta. Şampiyonlar Ligi’nde oynaması, Beşiktaş’ın çıtasını yükseltmesi için alınan pas ustasının o maça yetişmesi mümkün değil.İsyan etmemek mümkün değil.”

‘VİCDANA AYKIRI’

“Altay’ın hocası futbol ordinaryüsü Mustafa Denizli bile, rakibin haline bakıp “futbol hayatımda hiç bu biçimde bir durumla karşılaşmadım” dedi Beşiktaş’ı yendikten daha sonra.Evet… Beşiktaş Altay’a kaybetti, şampiyonlukta epey işine yarayacak bir puanı bile alamadı lakin kimse futbolculara, Sergen hocaya fatura çıkarmadı.Çünkü vicdana muhalif.”

‘ÇOK BERBAT SERGEN HOCA OYUNLARI DA VAR’

“Futbolcu kaldı da oynatmadık mı” derler adama!Gerçekten Sergen Yalçın’ın katkısı olmadı mı bu hezimette?Zannetmem!.. İzmir’de eli kolu bağlıydı.Ancak… “Çok berbat” Sergen Hoca oyunları da var gözümüzün önünde!Ruhsuz. Tatsız tuzsuz.Kendini vermeden… Bitsin, paramızı alıp gidelim formatında.”

‘ONUN KADAR KÖTÜSÜNÜ GÖRMEDİM’

“örneğin kripto para reklamındaki Sergen Yalçın oyunu…TRT’nin tek kanalda haftada bir gün yayınından beri televizyon seyrederim. On binlerce reklam sineması görmüş olmalıyım.Sergen Yalçın’ınki kadar kötüsünü görmedim.”

‘KARİZMASINI ÇİZMEK İÇİN UĞRAŞMIŞ’

“Bilerek söylüyorum… Ağabeyimin çok büyük reklam şirketi vardı. Sarfiyat gelirdim. Ömer Kavur’dan Tunç Başaran’a, Müşfik Kenter’den Hulisi Kentmen’e sinema ve reklam işinde vaktin ne kadar ünlü ismi var ise tanıdım. Çekimlerinde bulundum. Fikir paylaştım. Yazları Lale Film’de kamp kurardım. Asıl sinema oradaydı.Sanki birileri basmış parayı, vatandaşı kripto varlığa çekmek için değil de Sergen Yalçın’ın karizmasını çizmek için uğraşmış.”

‘ŞÜPHE YARATIYOR’

“Doğaçlama oyunda yeşil alanların gelmiş geçmiş en güzellerinden olan Hoca’nın, kamera karşısında ne kadar çaresiz, ne kadar yapay oynadığını kanıtlamak istemiş.Bırakın reklamcılığı, Sergen Yalçın’ın kişiliğine de ters bir durum var ortada.Doğrusu kuşku yaratıyor.Ömrü kameralara karşı geçmiş Sergen Yalçın kadar zeki, rahat bir fenomen bu kadar tutuk olur mu?”

‘ZEKASINDAN KUŞKU OLMAZ’

“Dedik ya… Sergen Yalçın’ın zekasından kuşku olmaz; tahminen de “subliminal” bir ileti var oyununda!Malum; kripto para piyasası yalnızca Türkiye’de değil, üniversal bağlamda “Banker Kastelli” kıvamında an prestijiyle… En azından toplumun bir kesiti için imajı o denli. Bir zıplıyor dijital para, bir hür düşüşte. Elon Musk’tan bizim marketin valesi Erol’a, Çin’den Kapalı Çarşı ayaklı borsaya kadar spekülasyonlara, tesirlere açık.”

‘AJAX MAÇINDA DA GÖRÜRÜZ MERAK ETMEYİN’

“Biraz “sakat” bakılırsanler çoğunlukta. Zira paraları hafıza kartına yükleyip kaçanlar bile oldu bu işkolunun Türkiye versiyonunda.Sergen Yalçın da “vebal” almamak için rol keserken frene bastı tahminen.Öyle ya da bu biçimde… Sergen Yalçın’lı dijital para reklamından “yürekten” bir ileti çıkaramadım ben. Sergen Yalçın’a kızmaktan diğer bir getiri bulamadım.halbuki… Grubun yarısı sakatken yenilse bile ortaya “yürekten oyunlar” koyar Sergel Yalçın.İzmir’de gördük, Ajax maçında da görürüz merak etmeyin.”

YENİ ÜYE OLANLARA 10 TL İKRAM