Son dakika – Atletico Madridli futbolcular şampiyonluğu taraftarlarıyla kutladı

Sarr

Active member
İspanya 1. Futbol Ligi’nde (LaLiga) 2020-2021 dönemini şampiyon olarak tamamlayan Atletico Madrid’de futbolcular, Valladolid deplasmanında kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarıyla bir arada kutlama yaptı.

Valladolid’de stadyum haricinde bekleyen taraftarlarının yanına giden birtakım futbolcular, pandemiye karşın toplumsal arasız ve maskesiz şampiyonluk kutlaması yaptı.

Taraftarlara sarılarak şampiyonluğu kutlayan futbolcular, yaşanan izdiham daha sonrasında polisin müdahalesiyle stadyuma geri döndü.

Kutlamaların öbür bir merkezi de Madrid kent merkezindeki Neptün Meydanı oldu.

Atletico Madrid’in her kupa kazandığında kutlama yaptığı yer olan Neptün Meydanı’na akın eden binlerce taraftar, şampiyonluk müzikleri söylemiş oldu.

Taraftarların mümkün taşkınlıklarına karşı polis geniş güvenlik tedbiri aldı.

Atletico Madrid Kulübü de taraftarları kutlamalarda sorumlu hareket etmesi daveti yaparak, yarın kent merkezinde otomobillerle yapılacak konvoylu kutlamalara katılmaya çağırdı.

Öteki yandan kadrosunu şampiyonluğa götüren golü atan Uruguaylı futbolcu Luis Suarez, günün öne çıkan ismi oldu.

Valladolid maçının akabinde yayıncı kuruluşa konuşan Luis Suarez, göz yaşlarına hakim olamadı.

Geçen yıl Barcelona’dan ayrılarak Atletico Madrid’e transfer olma süreciyle ilgili de konuşan Suarez, “Barcelona’da beni küçümsediler. Atletico Madrid kendimi göstermeye devam etmem için bana kapılarını açtı. Bana güvendiler. Bu dönem benimle bir arada ailem ve dostlarım da acı çekti.” diye konuştu.

Suarez’in kontratı uzatıldı

Atletico Madrid Kulübü Lideri Enrique Cerezo da 34 yaşındaki Uruguaylı futbolcu Suarez’in kontratının bir yıl daha uzatıldığını, teknik yönetici Diego Simeone’nin de “istediği kadar kalabileceğini” söylemiş oldu.

Teknik yönetici Simeone, basın toplantısında şampiyonluğu şu sözlerle kıymetlendirdi:

“Atletico Madrid’in şampiyon olduğu bu yıl başkalarından farklı. Tüm dünyada, toplumda epeyce güç bir yıl oldu ve bu güç yıldan Atletico şampiyon çıktı. Koronavirüs, sakatlıklar, taraftarsız stadyumlar, her şey imkansız üzere gözüküyordu. Kulübümüz inanılmaz bir biçimde gelişti, büyüdü. Bu bana şampiyonluktan daha fazla bir sevinç veriyor.”