Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz açıklamalarda bulundu

Sarr

Active member
Otyakmaz, AA muhabirine, bu yıl Avrupa Kupaları’nda, Muhteşem Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda kıymetli bir dönemin kendilerini beklediğini söylemiş oldu.

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme çeşidi birinci maçında Petrocub’ı deplasmanda 1-0 mağlup etmenin memnunluğunu yaşadıklarını aktaran Otyakmaz, “Deplasmandan avantajlı bir skorla geldik, âlâ bir avantaj ele ettik. Bu çeşidi geçtikten daha sonra iki ön eleme bizi bekliyor.” dedi.

Otyakmaz, kırmızı-beyazlı takımın güçlü bir döneme gireceğine işaret ederek, “Zorlu bir dönem bizi bekliyor lakin kadromuzun da hazır olduğunu görüyorum ve bundan da memnunluk duyuyorum. Transferlerin erken gelmesi, birinci maça yetişmiş olmaları, önümüzdeki kuvvetli müsabakalarda rotasyon yapacak bir takımımızın olması, bu güçlü sürece inançla girmemizi sağlıyor. Teknik heyete, hocamıza güveniyoruz. İnşallah başarılı oluruz, verdiğimiz emeklerin karşılığını da alırız.” diye konuştu.

Geçen döneme göre kadrosundan bu dönem daha âlâ sonuçlar beklediğini lisana getiren Otyakmaz, “Bu dönem beşincilikten daha âlâ sonuç bekliyorum. Özelikle Avrupa’da kadro olarak guruplara kalmayı fazlaca istiyoruz. Bunu başarabilirsek, ligde de birinci 5’in ortasında olduğumuz taktirde bizi keyifli eden bir dönem olacağını söyleyebilirim.” sözlerini kullandı.

Transfer çalışmaları sürüyor

Takımlarına bir yabancı oyuncu daha alarak transferi kapacaklarını anlatan Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Alacağımız yabancı oyuncunun çalışmaları sürüyor. Önümüzde 2-3 alternatif var. Bunlardan birini en kısa müddette bitirip transferi tamamlayacağız. Hummalı bir çalışma yaşadık. Lig bitikten bir hafta daha sonra İstanbul’daki ofiste çalışmalar başladı. daha sonra kadro toplandı, teknik heyet ikiye bölündü, bir kısmı İstanbul’da bir kısmı Sivas’ta transferler için ağır gayret harcadık. Birinci maçada yetiştirdik. Bunun kararınu da aldığımızı düşünüyorum. Erken gelen transferlerin maçtaki tesirini de gördüğümüzü düşünüyorum.”

Otyakmaz, ayrıyeten Pedro Henrique transferini hayli istediklerinin altını çizerek, transfer de büyük emeği olan Serkan Aydın’a teşekkür etti.

“Taraftarın fazlaca büyük ehemmiyeti var”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını niçiniyle stadyumlarda taraftarlardan mahrum maçlar oynadıklarını ve bunun her kadro için dezavantaj olduğunu anımsatan Otyakmaz, şu biçimde devam etti:

“Özelikle geçen dönem içerideki müsabakalarda hayli sayıda yenilgi aldık. Tahminen de daha üst sıralarda bitirecektik ligi lakin salgın mani teşkil etti zira taraftarın epey büyük değeri var. Uzun vakittir da taraftarımıza hasret ve uzak kaldık. Petrocub müsabakasında localarda yüzde yüz, tribünlerde yüzde eli kapasiteyle buluşacağız. Bu müsabaka hayli kıymetli. Hem Galatasaray’ın PSV ile yapacağı müsabaka birebir vakitte bizim yapacağımız müsabaka, lig için bir paha oluşturacak. Buradaki atmosfer pandemi kurallarına bakılırsa rahatsız edici bir durum oluşturursa bundan daha sonraki maçlarda izleyicisiz oynamaya kadar gidecek olaylar silsilesi başlatabilir. Perşembe günü gelecek taraftarımızın kesinlikle yanındaki koltuğu boş bırakarak yüzde elli kapasiteyle izlemelerinin Üstün Lig için de hayli büyük ehemmiyetinin olduğunu düşünüyorum. Taraftarımızı, sorumluluk sahibi biçimde kadromuzu desteklemeye davet ediyoruz.”