Sırasını diğerine verdi 1 milyon kaybetti

Vitra

New member
Sırasını diğerine verdi 1 milyon kaybetti Saraçlar Caddesi üzerinde talih oyunları oynatan 10217 nolu Ulusal Piyango bayiindilk evvelki gün 20 TL’lik hafriyat kazan alan bir kişi çıkan 1 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi almaya hak kazandı.

Adının açıklanmasını istemeyen 76 yaşındaki şanslı milyoner evvelki gün Sevda Rastgele’ye ilişkin talih oyunları bayiine geldi. Kazıkazan almak için bekleyen Sezen Dökmeci bir anda talihlinin önüne geçerek hafriyat kazan aldı. Kısa müddetli de olsa sıra tartışması yaşandığı esnada kazıkazanlardan bir tanesi yere düştü ve talihli kişi yere düşen hafriyat kazan ile birlikte iki adet hafriyat kazan aldı. Kazıdıktan daha sonra kendisine büyük ikramiyenin çıktığını belirten kişi 20 TL’lik 1 milyon kıymetindeki kuponu kazandı.

‘İstanbul’a giderek tahsilatı yapacaklar’

Şanslı kişi ile tıpkı sırada olan Sezen Dökmeci ikramiyenin çıktığı kişinin sakin tutumlarının dikkat çektiğini, paranın çıkması ile hiç bir heyecan yaşamadığını söylemiş oldu. Dökmeci, “Benim önümdeydi. Kuponu aldı ve kazıdı. Büyük ikramiye çıktı ve hiç bozuntuya vermedi. çok de rahattı. 8 aydan beri kazıyorum lakin hiçi bir şey çıkmadı. Bize de çıkmasını isterim. Aslında sıra onun sırasıydı ben onun önüne geçtim. Benim alacağım kağıdı o aldı. Ona çıktı. ‘Sen ileri geçtiğin için kaybettin bu talih benimdi’ dedi. Ben tabi epey üzüldüm. O kağıt benim bulunmasına karşın o aldı. Talih onunmuş. Yere fikir ‘benim olsun’ dedi. Sen önüme geçtin bu benim kısmetim” dedi.

10217 nolu bayi sahibi Sevda Rastgele ise daha evvel de birkaç sefer büyük ikramiye verdiklerini söyleyerek o gün yaşananları anlattı. Rastele, “Müşterimiz o gün gelmiş. Ben burada yoktum. 1 adet 20 TL’lik hafriyat kazan yere düşmüş. Arkadaşımız ‘bunu alır mısınız?’ demiş o da ‘yok ben onu almayayım’ demiş. ‘30 luk alayım’ demiş. ondan sonrasında ise ‘onu da alayım’ demiş. Aldığı 20 TL’lik hafriyat kazandan 1 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi kazandı. Dünde bizi telefonla arayarak teknik bilgileri öğrendiler. İstanbul’dan giderek tahsilatı yapacaklar” dedi.