Seçim öncesi IŞİD paniği

Vitra

New member
Seçim öncesi IŞİD paniği Ermeni Vakıflar Birliği (ERVAP) ve Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Lideri Bedros Şirinoğlu, Ermeni cemaat liderlerinin bulunduğu bir kümeye bildiri attı. Bildirisinde, “Moralinizi bozmak istemem lakin aldığım duyumları size iletmek zorundayım” diyen Şirinoğlu, “Askeri eğitim almış üç DEAŞ millitanı ülkeye giriş yapmış. Hedefleri Manevî ve sivil başkanlara ses getirecek suikast teşebbüsü. Bu niçinle toplu kültürel şovlara okullara dikkat etmemiz lazım. İmkan dahilinde önlemimizi alalım. Cemaatleri ilgilendiren etkinliklere 2-3 aya kadar orta vermemizde yarar var. Bu niçinle 6 Şubat’taki toplantımızı iptal ediyorum. Bu vakit zarfında tüm dernek faaliyetlerini de şahıslar yakalanana kadar yapmamanızı tavsiye ederim” diye yazdı.

Emniyet muhafaza sayısını arttırdı

Bedros Şirinoğlu’nun bu iletisi cemaat liderlerinde büyük bir panik yarattı. Kelam konusu iletiye ait Şirinoğlu halktv.com.tr’ye konuştu. Şirinoğlu, kelam konusu bildirisi cemaat liderlerine kendisinin attığını doğrulayarak, “Dün Emniyet bana verdiği muhafaza sayısını arttırdı. Kelam konusu atak bilgisi korumalarıma verilmiş. Şu an 4 farklı müdafaam var. Ben huzursuz değilim. Devletimiz gereken tedbiri almıştır. Bu şahısları yakalar. Üzüldüğüm şey uyardığım cemaat önderlerinin bunu yayması. Cemaat liderlerine attığım mesajımın devamında ‘ortalığı paniğe vermeyin. Aktiflikleri domuz gribi vs var diyerek erteleyin’ dedim” tabirlerini kullandı.

‘Bize ulaşan bilgi yok, yabancı basında hareketlilik var’

Şirinoğlu’nun taarruz argümanını İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yetkililere sorduk. Yetkililer, “Bize ulaşan bu biçimde bir bilgi yok. Lakin yabancı ülkelerin basında yer hareketliliği mevcut” bilgisini verdi.