Rıdvan Dilmen hakkındaki argümanları birinci kere Halk TV’de yanıtladı

Vitra

New member
Rıdvan Dilmen hakkındaki argümanları birinci kere Halk TV’de yanıtladı Eski ulusal futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT’den aylık ise 710 bin TL, yıllık ise 8,5 milyon TL maaş alacağı argümanlarına birinci defa HalkTV’de cevap verdi.

Dilmen, argümanların büsbütün temelsiz olduğunu, TRT’den gelen teklife karşılık ‘ücretsiz olmak koşuluyla’ programlara yorumcu olarak katılacağı karşılığını verdiğini, bunu da yazılı olarak kuruma beyan ettiğini lisana getirdi.

İki defa görüşme yaptığı TRT yetkililerinin kendisine aylık 60 bin TL teklif ettiğini, lakin bu teklifi de geri çevirdiği ve fiyat almadan program yapacağını söz ettiğini açıklayan Dikmen, bu savları gündeme getiren isimlerle ilgili türel yollara başvurduğunu kaydetti.

Dilmen programda şunları lisana getirdi;
“Ben aslında geçen yıl mart ayında 16 yıllık televizyonculuk serüvenimi sonlandırmıştım. daha sonra TRT, ‘bu yıl bizimle program yapar mısınız?’ dedi. Ben açıkçası düşünmediğimi de söylemiş oldum kendilerine. daha sonra bu teklif gelince Zaid Bey’le ( TRT Kurumu Genel Müdürü) Ankara’da buluştum. Zaid Beyefendi ‘Yüzde Yüz Futbol’ programıyla ortamızda olmamı istedi. Ben de yaparım fakat fiyatsız yaparım dedim. Ben daha evvel de TRT’de program yaptım. bu biçimde da fiyat almadım. O günde almadım. Şuanda da almıyorum. Mukavelem dahi yok. Şayet var ise bir mukavelem lütfen kendileri de açıklasın. Ben TRT’den 700 bin TL alacak bir insan değilim. Artı benim muvafakatnamem var.

Ben Lig’in başladığı 13 Ağustos’tan 2022’nin Mayıs sonuna kadar, hiçbir maddi manevi fiyat talep etmiyorum diye imzam var. Ben de duruyor o. Mahkemede kullanacağım.

TRT’nin kendisine bir fiyat teklif ettiğini de kelamlarına ekleyen Dilmen, bu teklifi geri çevirdiğini belirtti. Lakin fiyatı açıklamadı. sonrasındasında fiyatın sorulması üzerine Dilmen aylık 60 bin TL teklif edildiğini ve reddettiğini belirtti.