Pelkas, Benzema’dan alıntı yaptı

Sarr

Active member
Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 30’uncu haftasında Fenerbahçe alanında İttifak Holding Konyaspor’u 2-1 mağlup etti. Müsabakanın akabinde sarı-lacivertli gruba galibiyeti getiren golü kaydeden Dimitris Pelkas, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kazandıkları için keyifli olduklarını tabir eden Pelkas, “Bizler açısından kusursuz bir galibiyet olduğunu söyleyebilirim. Maç ortasında kazanmayı fazlaca fazla istedik. Bunu grup ruhumuzla birlikte saha ortasında gösterdiğimize inanıyorum. Bilhassa ikinci yarı fazlaca düzgün performans sergiledik. 1-0 geri düştükten daha sonra maçı çevirmesini, 2-1’e getirmesini bildik. Olağan ki memnunuz. bu türlü devam etmemiz gerekiyor. Şu anda ikinci sıradaki Konyaspor ile 2 puanlık fark var. Bizim maksadımız ikinci sırada bitirebilmek” sözlerini kullandı.

“BU DÖNEM GRUP OLARAK İSTİKRARLI BİR ÇİZGİDE İLERLEYEMEDİK”
Dönem genelinde ekip olarak istikrarlı bir biçimde devam edemediklerini söz eden Pelkas, “Büyük bir oyuncu olan Benzema’nın kelamı aklıma geliyor. Bana bakılırsa yalnızca gol ve asist fazlaca kıymetli olan şeyler değil. Doğal ki önemli lakin kimi vakit gol atıp, kimi vakit asist yapabiliyorsunuz, kimi vakit ikisini de yapamıyorsunuz. Lakin saha içerisinde yaptığınız iş fazlaca değerli. Gol atamadığınız vakit tahminen hatırlanmıyorsunuz. Alanda gösterdiğiniz performans ve çalışma da epey kıymetli. Bizler birlikte çalışıyoruz dönem itibariyle. İnişler çıkışlar oyuncularda olabileceği üzere ekiplerde da olabilecek şeyler. kimi vakit bu tip olayları yaşayabiliyoruz. Bu dönem kadro olarak da istikrarlı bir çizgide ilerleyemedik. Lakin son haftalarda hayli fazla şey geliştirdiğimizi düşünüyorum oyun olarak. Gelecek dönem için de kimi şeyleri inşaa etmemiz gerekiyor. Buna şimdiden başlamamız gerekiyor. Daha hayli çalışarak kendimizi ilerletmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“TARAFTARLARIMIZI KEYİFLİ ETMEK NİTEKİM HARİKA”
Taraftarın kendilerine bu maçta olduğu üzere dayanak vermesi halinde daha da başarılı olabileceklerini altını çizen Pelkas, “Açıkçası üçüncü defa bu atmosferi yaşadığımızı söyleyebilirim. Beşiktaş’a karşı, Trabzonspor’a karşı ve bu maç. Dolu stat karşısında oynadık. Taraftarlarımızla birlikte oynadık. Hakikaten çok güzeldi bu maç bizler için. Doğal ki dışarda da bizleri destekleyen milyonlarca Fenerbahçeli var. Onları keyifli etmek nitekim şahane. Zira onlar da hak ettiler bu memnunluğu. Uzun müddettir kazanılamayan bir şampiyonluk var. Alışılmış ki onları da anlıyoruz lakin bizler de şampiyonluk yolunda tıpkı biçimde ilerlemek istiyoruz. Onların isteklerini gerçekleştirmek ismine. Umuyorum ki her maç bu biçimde, onların takviyeleriyle geçer. Zira, yalnızca Trabzonspor, Beşiktaş ve bu maç değil, ondan sonrasındaki maçlarda da fazlaca sayıda taraftar olursa onların verdiği güç ve tutkuyla kazanma ihtimalimiz epeyce daha fazla artacaktır. Atmış olduğum gol benim için büyük mutluluktu. Son dakikalarda galibiyeti getiren bir goldü. Taraftarlarımızla bu golü kutlamış olduk” formunda konuştu.

“HER VAKİT EN UYGUNUNU SERGİLEMEYE ÇALIŞIYORUM”
Yedek kaldığı devirde çalışmaya devam ettiğini, başını hiç öne eğmediğini lisana getiren Pelkas, kelamlarını şu biçimde noktaladı: “Ben her vakit en düzgününü sergilemeye çalışıyorum. Natürel ki kimi vakit kolay olmayabiliyor. Oynamadığınız vakit özgüveniniz düşebiliyor. Maç kaçırdığınız vakit temponuz da düşebiliyor. Bunlar olabilen şeyler. Bizler her vakit konsantrasyonumuzu daha yükseğe çıkarmamız ve bu biçimde devam etmemiz gerekiyor. Ben de bu türlü devam ettim. Çok fazla çalıştım. Başımı öne eğmedim. Her vakit inandığım bir şey vardı. Şayet fazlaca fazla çalışırsanız bunun karşılığını hak ettiğiniz biçimde alırsınız. Ben de bu mottoyla hareket etmeye çalışıyorum. Bende başarılı olmak ismine bu türlü devam etmeye uğraş gösteriyorum.”