Pelin Kaya’yı öldüren Jeremie Camilleri: Psikopatım, gurur duyuyorum

Vitra

New member
Pelin Kaya’yı öldüren Jeremie Camilleri: Psikopatım, gurur duyuyorum Malta’da 18 Ocak’ta Pelin Kaya‘yı aracıyla ezen Fransa-Malta vatandaşı Jeremie Camilleri’nin “kasten öldürmek”ten tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşmasında görgü şahitleri dinlendi.

AA’nın Malta basınından aktardığı habere nazaran, Camilleri’ye cinayet, yaralama, üçüncü şahıs mülküne taammüden ziyan verme, polise direnmek, dikkatsiz ve tehlikeli biçimde araç kullanmak da olmak üzere farklı suçlamaların yöneltildiği davanın ikinci duruşmasında, polis müfettişi Kurt Zahra ile görgü şahitlerinin sözleri dinlendi.

Olayın saat 01.00 sıralarında meydana geldiğini belirten Zahra, şoförün arabasından inip yoldan geçenlere ve mağdura taş atmaya başladığını söylemiş oldu.

Zahra, Camilleri’nin olay daha sonrasında sıhhat denetimleri sırasında bir doktora “birine ziyan vermek istediğini” dediğini aktardı.

Camilleri’nin gözaltına alındığı sırada “Ünlü olmak istiyorum. Televizyona çıkmak istiyorum. Ben psikopatım, bununla da gurur duyuyorum.” dediği tabir edildi.

Failin hadiseden evvel polise kokain aldığını söylemiş olduği aktarıldı.

Görgü şahitleri konuştu

Duruşmada, polisin incelediği güvenlik kamerası kayıtlarından elde ettiği bilgiler de paylaşılırken, Camilleri’nin, kullandığı aracı Sliema istikametinde yürüyen Pelin Kaya’nın üstüne sürdüğü açıklandı.

Olaya müdahale eden polislerden Luke Ciangura da kaza haberi olarak kendilerine gelen ihbar üzerine olay yerine gittiklerini ve o an ortamın kaos olduğunu anlattı.

Görgü şahitlerinin, Camilleri’nin davranışının olağan değil, son derece agresif olduğunu söylemiş olduği aktarıldı.

Pelin Kaya’nın ailesi duruşmayı izledi

Bu ortada davayı Türkiye’den gelen Pelin Kaya’nın annesi Çiçek Kaya, dayısı Aykan Ceylan, ablası Derya Kaya da takip etti.

Kaya’nın hayatını yitirdiği olaya ait tüzel sürecin takipçisi olan Türkiye’nin Valetta Büyükelçiliğinin de Pelin Kaya’nın ailesiyle yakından ilgilendiği öğrenildi.

Kaya’nın hayatını yitirdiği ve Camilleri’nin tutuklu yargılandığı olaya ait üçüncü duruşma, 9 Şubat’ta görülecek.

Ne olmuştu?

Malta’nın Gzira kentinde Testeferrata Caddesi’nde 18 Ocak Çarşamba gecesi saat 01.00 sularında, Jeremie Camilleri’nin kullandığı siyah araç, evvel akaryakıt istasyonuna ziyan vermiş, akabinde yakındaki fast-food restoranın önünden geçen 30 yaşındaki Pelin Kaya’ya çarpmıştı.

Görgü şahitleri, Camilleri’nin aracından inerek, çarptığı Kaya’ya ayrıyeten taş attığını ve yardım etmek isteyenlere de mani olduğunu aktarmıştı.

Malta polisi, saldırgan haller sergileyen araç şoförü Camilleri’yi elektro şok tabancasının sayesinde gözaltına almıştı.

Camilleri, 19 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemede, “kasten öldürme”den tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Pelin Kaya’nın cenazesi ise 21 Ocak’ta Malta’dan Türkiye’ye gönderilmiş ve 22 Ocak’ta İstanbul’da toprağa verilmişti.