Parmaklarınızı Yedirtecek Açık Biber Dolması (Tavuk Göğüslü) Fırında

Sarr

Active member
Parmaklarınızı Yedirtecek Açık Biber Dolması (Tavuk Göğüslü) Fırında Tanımı İçin Materyaller

Harç için

• 4 yemek kaşığı sıvı yağı
  • 1 büyük uzunluk kuru soğan (Yemeklik doğranacak)
  • 4 tavuk göğsü (Küçük küçük doğranacak)
  • 2 yeşil biber (Acısız olanlardan) küçük doğranacaklar
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 2 yemek kaşığı su
  • 1er çay kaşığı tuz kırmızı toz biber toz kimyon ve toz karabiber
  • 1 tatlı kaşığı toz sarımsak
Ayrıyeten

• 6 dolma biberi (Ben büyük uzunluklardan kullandım)
  • Azıcık tuz ve toz karabiber (Üzerine serpmek için)
Üzeri için

• 300 gram rendelenmiş kasar peyniri yahut cheddar peyniri
Parmaklarınızı Yedirtecek Açık Biber Dolması (Tavuk Göğüslü) Fırında Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle her biber dolmalarını yarıya keselim ve içini temizleyelim (Resimdeki gibi) Büyük uzunluk borcamın iç kısmını yeterlice yağlayalım ve her temizlediğimiz dolma biberlerimizi içine dizelim.
  2. Dolmaların üzerine ve içine azıcık tuz ve tozkarabiber serpelim ve evvelde işittiğimiz 180 derece fırına verelim. En az 20-25 dakika pişsinler. İç harcımıza geçelim artık.
  3. Uygun bir tavaya sıvı yağımızı dökelim akabinde soğanımızı ve biberimizi katip soteleyelim. sonrasındasında etimizi katip uygunca soteleyelim.
  4. Etin rengi tam döndüğünde salçamızı katip karıştıralım. daha sonrasında suyu ve baharatları katip yeterlice karıştırdıktan daha sonra ocaktan alalım.
  5. Dolmalar gereğince piştikten daha sonra fırından borcamt alalım ve ortasındaki toplanmış suyu borcamın içine dökelim (Her birini)
  6. Harcımızı her dolmanın içine hisse edelim ve her dolmanın üzerine rendelenmiş kaşarpeynirini koyalım. Artık yeniden borcamı fırına verelim taki peynir kızarana kadar. Fazla sürmez bu yüzden denetim edin. Yemeği fırından aldığınızda servise hazırdır. Afiyetler olsun.
Parmaklarınızı Yedirtecek Açık Biber Dolması (Tavuk Göğüslü) Fırında Tanımı Fotoğraflı Yapılışı