Nikki Haley, eski patronu Trump’ı yenmek istiyor ve yüksek topuklara güveniyor

Smug

Active member
Nikki Haley, Beyaz Saray’a taşınmak istiyor. 51 yaşındaki, Salı günü Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adaylığı adaylığını resmi olarak Haber aracılığıyla duyurdu. Güney Carolina’nın eski valisi ve eski BM büyükelçisi, partinin acilen bir nesil değişikliğine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Haley Habersunda “Ben Hintli göçmenlerin gururlu kızıyım – siyah ya da beyaz değil” dedi. Ailesi Hindistan’ın Pencap bölgesinden. Güney Karolina yerlisi Nimrata Nikki Randhawa, 1996 yılında evlendikten sonra kocası Michael Haley’nin soyadını aldı. O zamandan beri adı Nikki Haley oldu ve Sih inancından Hıristiyanlığa geçti.

Haley Haber mesajında ”Son sekiz cumhurbaşkanlığı seçiminin yedisinde Cumhuriyetçiler halk oylamasını kaybetti” uyarısında bulundu. (ABD’deki ‘Popüler Oy’, kullanılan toplam oy sayısıdır.) “Bu değişmeli.” Haley, “yeni nesil liderler” çağrısında bulundu – sadece 80 yaşındaki Joe Biden’a değil, aynı zamanda 76 yaşındaki Donald Trump’a da bir yumruk. Baharatlı: Trump o sırada onu BM büyükelçisi olarak aday göstermişti.

“Geri adım attığımda, yüksek topuklu ayakkabılarla daha da acıyor”

“Sol sosyalistler tarihi yeniden yazmak için bir fırsat görüyor” diye devam ediyor. “Çin ve Rusya yükselişte. Hepsi, zorbalığa uğramamıza ve ayaklar altına alınmamıza izin verdiğimizi düşünüyor. Benim hakkımda bir şeyi bilmelisin: Ben hiçbir şeye katlanmıyorum. Ve geri adım attığımda, topuklu ayakkabılarda daha da fazla acıyor.”

Haley’nin topuklarına yaptığı göndermeler yeni bir şey değil. Cumhuriyetçi, daha önceki siyasi konuşmalarında defalarca şunu vurguladı: “Yüksek topuklu ayakkabılarla moda beyanı yapmak istemiyorum. Onları cephane olarak taşıyorum.”

Haley, Trump’a utanç verici dedi

Videoda eski patronundan bahsetmedi. Haley’nin eski başkanla ilişkisi karmaşık kabul ediliyor. 2016’nın başlarında, Donald Trump’ı bir utanç olarak nitelendirdi ve beyaz aşırı sağcıları kınama konusundaki isteksizliğini eleştirdi. 2016’da Trump için “Ku Klux Klan’dan uzaklaşmayacak bir adamla savaşana kadar pes etmeyeceğim” dedi. “Başkan olarak böyle birini istemiyoruz. Ülkemizde buna izin vermeyeceğiz.” ” Neredeyse bir yıl sonra kabinesine katıldı.

Haley, Kongre Binası’na yapılan saldırının ardından “Trump bizi hayal kırıklığına uğrattı,” diye yakındı – ancak kısa bir süre sonra şunu duyurdu: “Başkan Trump’a karşı yarışmazdım.” Daha geçen ay şunu vurguladı: “Bana asla karşı gelmeyeceğini söyledi, çünkü ben gelmiş geçmiş en büyük başkandım. koş, o zaman yapmalısın. Ona iyi şanslar diliyorum.

Haley ve Trump arasındaki aşk ilişkisi?

Haley, eski patronuyla ilişkisi olduğu yönündeki söylentileri her zaman yalanlamıştır. En çok satan kitabı Fire and Fury: Inside the Trump White House’da Michael Wolff, Haley ve Trump arasındaki iddia edilen bir aşk ilişkisini bildirdi.

Güney Carolina’nın ilk kadın valisi olmadan önce, 2010 seçim kampanyası sırasında Mitt Romney gibi yüksek profilli Cumhuriyetçilerin yanı sıra John McCain ve Sarah Palin’den destek aldı. Haley ayrıca ikinci valilik yarışını kazandı ve 2017’ye kadar görevde kaldı.

Haley, ilk kampanyasında Çay Partisi’nin sağcı Cumhuriyetçi kanadına yakındı. Ancak Çay Partisi’ni kızdıracak şekilde, daha sonra uçak üreticisi Boeing’i devlet sübvansiyonlarıyla destekledi. Haley kendisini partisine hem içeriden hem de dışarıdan biri olarak sundu.

Haley anketlerde hala çok geride

Ancak son anketlerde Haley, adaylık yarışında hala Trump ve Florida Valisi Ron DeSantis’in çok gerisinde. Popülarite puanları şimdiye kadar tek hanelerde kaldı. Diğer pek çok olası adayın yanı sıra, Trump’ın muhtemelen en büyük rakibi DeSantis de adaylığının açıklanmasını bekliyor. Kampanya uzmanlarına göre, Haley’nin kampanya bağış toplama çabalarına önde başlaması ona avantaj sağlayabilir.

Demokratik Ulusal Organizasyon Komitesi başkanı Jaime Harrison da Haley gibi Güney Carolina’dan. Politikacı onu pek etkilemez. Bir açıklamada, Trump’tan pek farklı olmadığını söyledi. “Yarışa katılmanız, Trump’ın 2024 çekirdek seçmenleri için kirli bir birincil kampanyanın başlangıcının habercisi. Herkes patlamış mısırını alabilir.”