MHP’lilerden MHP’lilere tehdit

Vitra

New member
MHP’lilerden MHP’lilere tehdit Alparslan Türkeş periyodunda İdeal Ocakları Genel Başkanlığı yapan Suat Başaran, mevcut İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Lideri Ahmet Yiğit Yıldırım tarafınca amaç gösterilerek tehdit edilmişti.

Yıldırım, toplumsal medya hesabından diyerek Suat Başaran ve Atila Kaya’yı tehdit etmişti.

İdeal Ocakları eski Genel Lideri Suat Başaran, mevcut Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Lideri Ahmet Yiğit Yıldırım’ın açıklamalarından daha sonra sert açıklamada bulundu.

‘Mafya dizisi replikleri neyin nesi?’

Başaran’ın toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama şöyleki:

“niçin her tenkit yapanı ihanetle suçluyorsunuz? Mafya dizisi replikleri neyin nesi? Birileri karıştırmış olabilir, fakat MHP siyasi bir partidir; televizyon dizilerinden ilham alarak yönetilemeyecek kadar ulvî ve mazisi şanla gururla dolu bir hareketin ismidir MHP…

Kabul etseniz de etmeseniz de bu dâvâya hizmet etmiş her insanın emeği ve hakkı vardır MHP üzerinde. hiç birimiz maddi bir karşılık beklemedik, beklemiyoruz. Yalnızca hürmet; fikrimize, ülkülerimize, mazimize, idealimize ve emanete hürmettir beklediğimiz.

Biz harekete karşı değiliz; bizim karşı olduğumuz Devlet Bey’in idare anlayışı ve ülkücülüğün içini boşaltma gayretidir. şüphesiz bu da bir savdır. Haksızsak doğrusunu anlatırsınız. Mevzudan saparak hakarete yeltenmeniz suçluluk duygusu değil se nedir?

Devlet Beyefendi, Milliyetçi Çizgi Gazetesi’nin ortaklarından bir tanesiydi. Bu bir sır değildir, birçok kişi bunu bilir. Hareket ismine ahkâm kesen tarihten habersiz bireyleri şaşkınlıkla izliyorum.

Devlet Bey’in yanında yer alıp, ‘Milliyetçi Çizgi’ üzerinden bana saldıranları görür görmez Devlet Beyefendi ismine üzülüyorum. İnsan en azından gazetenin gerisinde kimin olduğunu araştırır.

Harekete ve Başbuğ’a ihanet edenlere karşı hassas olanlar evvel topyekûn MHP Başkanlık Divanı’na baksın. her insanın hafızası yerinde şükürler olsun, arşivler de ortada.

Daha fazlaca konuşacağız; bekleyin…”