Kolon kanseri, inme, böbrek yetmezliği – Tina Turner’ın uzun tıbbi geçmişi

Smug

Active member
Müzik efsanesi Tina Turner († 83) öldü – sözcüsü 24 Mayıs Çarşamba günü Zürih yakınlarındaki evinde “uzun bir hastalıktan” sonra öldü. Kesin ölüm nedeni açıklanmadı. Ancak “Rock ‘n’ Roll Kraliçesi”nin on yıllardır sağlığıyla mücadele ettiği bir sır değildi.

Yüksek tansiyon ilaçları Tina Turner’a böbrek sorunları getirdi

1970’lerin başlarında Tina Turner, böbreklerinin ilaçlardan zarar görmesine neden olan yüksek tansiyonla mücadele ediyordu. Yıllar sonra ilaçları bırakıp homeopatik tedaviler denemesine rağmen böbrek sağlığı düzelmedi – tam tersine. Sonunda, 2017’de Turner’ın kocası Erwin Bach, böbreklerinden birini ona bağışlamak için cesur bir karar verdi. Yüksek düzeyde acı çekmesi nedeniyle zaten yardımlı intiharı düşünen müzisyenin hayatını kurtardı.

Ancak mücadele ettiği tek sorun böbrek sorunları değildi. 2013 yılında Erwin Bach ile evlendikten kısa bir süre sonra felç geçirdiğini “Aşk Hikayem: Otobiyografi” adlı kitabında bildirdi. Birkaç yıl sonra kendisine kolon kanseri teşhisi kondu.

Sörf ipucu: Bir ölüm ilanı – Tina Turner “Kesinlikle En İyisiydi” ama hayatı aksiliklerle doluydu

Dişi aslan gibi kükreme: Tina Turner hastalıklarıyla böyle savaştı

Kaderin tüm bu darbeleriyle başa çıkarken, Budist mantrası “Nam-myoho-renge-kyo”nun tekrar tekrar söylenmesi ona her zaman yardımcı oldu, “Mutluluk” adlı kitabında şunları açıkladı: “İçimdeki dişi aslanımı çağırdım ve kükredim. … Tıpkı daha önceki herhangi bir zorluk gibi, tüm sağlık sorunlarının üstesinden gelene kadar tekrar tekrar bağırdım ve bağırdım.

80 yaşındaki, “İçimdeki dişi aslanımı çağırdım ve kükredim. Daha önce herhangi bir zorlukta olduğu gibi, tüm sağlık sorunlarının üstesinden gelene kadar tekrar tekrar bağırdım ve bağırdım.” Budist mantrası “Nam -myoho-renge-kyo”. Uzun ruhsal pratiğinin, hastalıkları tedavi etmede onun için “paha biçilmez değeri” vardı.