Kocaelispor’da maksat 10 maçta galibiyet

Sarr

Active member
Kocaelispor, Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında oynayacağı Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Kocaelispor Lideri Engin Koyun, kuvvetli gayret öncesinde açıklamalarda bulundu. Ekibine inandığını ve güvendiğini belirten Koyun, kolej havası yakaladıklarını söylemiş oldu. Kalan maçların tamamını kazanmak için çıkacaklarını söz eden Lider Koyun, “Bundan daha sonra Kocaelispor asla ve asla kaybetmeyecek” diye konuştu.

“Taraftarımız bizi özlemişti”

Alanlarında kazandıkları Keçiörengücü maçıyla ilgili konuşan Engin Koyun, “Taraftarımız bizi özlemişti. Ekibe yeni katılan futbolcu kardeşlerimiz, yeni bir teknik heyet, yeni bir ekip olma heyecanı vardı. Taraftarımız da bunu 90 dakika alana yansıttı. Taraftarın da takviyesinin skora tesiri olduğuna inanıyorum. O gün, keyifli bir gün yaşadık” dedi.

“Kocaelispor asla ancak asla kaybetmeyecek”

Grubun güzel hava yakaladığını lisana getiren Koyun, kalan maçların hepsine galibiyet parolasıyla çıkacaklarını söylemiş oldu. Koyun, “Kocaelisporumuzun gayeleri muhakkaktır. Kalan 10 maçımızın 10’una da galibiyet parolasıyla çıkacağız. Teknik heyetimize, futbol ekibimize inanıyorum ve güveniyorum. Bundan daha sonra Kocaelispor asla ve asla kaybetmeyecek. Grup, kolej havasında. Bilhassa Keçiören maçından daha sonra kentte dayanılmaz bir kenetlenme var. Ben inanıyor ve ümit ediyorum ki Gençlerbirliği maçıyla birlikte bir seri başlayacak. Son hafta, istek ettiğimiz yerde ligi tamamlayacağımıza inanıyorum” tabirlerini kullandı.

“Taraftarımıza hiç yakışmıyor”

Taraftarlara da davette bulunan Lider Koyun, tribünde koltuk kırmanın kendilerini ziyana uğrattığının altını çizerek, “Taraftarımız tribünde bizi desteklerken sağduyulu olup, kendilerine ilişkin bir emanet olduğunu bilmeleri lazım. Kendi malı olduğunu bilmeleri lazım. Konuttaki koltuğunu nasıl sahipleniyorsa, kırmıyorsa stattaki koltuk da aslında ona aittir. Onun şuuruyla ne olursa olsun sevinç kararında koltukların kırılmaması lazım. Bu durum bizim taraftarımıza hiç yakışmıyor. bu biçimde sevinç olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar bitsin artık. Biz bunu anlatmaktan inanın ki yorulduk. Taraftarımızın geneli de bu durumdan rahatsız. O andaki sevincin ve heyecanın yansıması olsa da ben asla bunu kabul etmiyorum. Gerçekten kulüpten çıkıyor paralar. Spor müdürlüğü bize fatura yolluyor. Bunların Kocaelispor tribünlerinde asla ve asla yaşanmaması gerektiğini buradan sizlerin aracılığıyla paylaşma gereği hissediyorum. Bizim taraftarımıza yakışan, 90 dakika boyunca kadrosunu sahiplenmek ve desteklemektir. 350 bin civarı bir faturadan bilgim var. Tribüne gelen taraftardan da asla bu biçimde bir para kazanmıyoruz. O kadar gelirimiz yok esasen” değerlendirmesinde bulundu.