Kılıçdaroğlu’na ‘Akıllı ol’ diyen Çakıcı, cezasını ‘siyasi baskı’ya bağladı

Vitra

New member
Kılıçdaroğlu’na ‘Akıllı ol’ diyen Çakıcı, cezasını ‘siyasi baskı’ya bağladı Organize hata örgütü liderliğinden yargılanan ve karar giyen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret içerikli bir mektup paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu’na “Akıllı ol” diyen Çakcı, hakaret ve tehdit hatasından toplam 1 yıl 8 ay mahpus cezası aldı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik Twitter’dan yaptığı paylaşımla Çakıcı’nın mahpus cezası aldığını duyurdu.

Çelik şöyleki dedi:

“Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit edip hakaretler savuran Alaattin Çakıcı’nın ceza almasını sağlayacağımızı söylemiştik! Kelamımızı tuttuk.. Bugün itibariyle Hakaret ve Tehdit kabahatinden toplam 1 yıl 8 ay mahpus cezası aldı!”

Genel Liderimiz @kilicdarogluk ‘nu tehdit edip hakaretler savuran Alaattin Çakıcı’nın ceza almasını sağlayacağımızı söylemiştik!

Kelamımızı tuttuk..

Bugün itibariyle Hakaret ve Tehdit hatasından toplam 1 yıl 8 ay mahpus cezası aldı!

— Celal ÇELİK (@CelikBaskan06) October 11, 2021

Çakıcı: Siyasi baskı

sonucun akabinde çete başkanı Çakıcı da Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Çelik’in açıklamasının “yargıya baskı yapıldığını” gösterdiğini sav eden Çakıcı, sonucun istinafta değişeceği kanaatinde olduğunu duyurdu. Çakıcı’nın açıklaması şöyleki:

“Sayın muhalefet başkanı ile bugün devam etmekte olan mahkemenin birinci basamağında tarafıma 20 ay ceza verilmiş, istinaf yolu açık olan bu sonucu avukatım istinafa temyiz ettigini kamuoyuna duyurmuştur. Mahallî mahkemenin vermiş olduğu sonucun istinafta değişeceği kanaatindeyim. Dikkatimi çeken daima olarak hak, hukuk, adalet, yetim hakkından bahseden sayın muhalefet başkanının avukatının açıklamasını esefle izledim. Sayın genel liderimize ceza alacağına kelam vermiştik, kelamımızı tuttuk diyor. Kamuoyuna soruyorum siyasi gücünü kullanıp, baskı ile yargıyı etkilediği manası çıkmıyor mu? Mahkeme hakkımda ne karar verirse versin, adalete güvencim tam olduğundan, herbiçimde belgemde gözIerinden kaçmış olan birtakım kısımları incelemedikleri kanısındayım. Burada sayın muhalefet önderine ve özel avukatlarına şunu hatırlatmak isterim. Adaletin gücü yoksa sessizdir. Siyasi gücün temelinde adalet kavramı yoksa orada insan hakları aramak yanılgı olur. İşte muhalefet başkanının adalet anlayışı da budur.
Kamuoyuna hürmetlerimle arz ederim”