Kılıçdaroğlu: Engerekler ve çiyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır

Vitra

New member
Kılıçdaroğlu: Engerekler ve çiyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu Seyahat Davası kararı Osman Kavala’ya müebbet cezası verilmesine, Mücella Yapan, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi‘ye ise 18’er yıl mahpus cezası verilmesi ve tutuklanmalarına reaksiyon gösterdi.

Kılıçdaroğlu Seyahat Davası daha sonrası mahpus cezasına çarptırılan ve kızı Vera’ya veda ettiği imgeler toplumsal medyada paylaşılan İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman’a ait “Bizim Vera’ya bir kelamımız var, biz Vera’yı tekrar babasıyla kucaklaştıracağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyleki:

Siyasi ahlak yasası

Hiç kimse ümitsizliğe kapılmasın. Hoş ülkemizde barışı iyiliği daima birlikte sağlayacağız. 6 siyasi partinin genel liderleri olarak uzun bir çalışma yaptık. kararında bir açıklama da yaptık orada hoş açıklamalarımız var. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağımız diye bir çalışmamız var. Ekonomik ve toplumsal kurula işlerlik kazanacağız. Merkez Bankası’nın bağımsızlığı teminat altına alınacak. Ayrıyeten cumhurbaşkanlarını seçeceğimiz kişinin niteliklerini de kamuoyuyla paylaşmış olduk.

Seyahat sonucu

Dün bir karar belirtildi. Seyahat. Seyahat sonucu belirtildi. Pahalı arkadaşlarım kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Buradaki yargıçların kendi özgür iradeleriyle verdikleri kararlar değil. Talimatla bu kararları alıyorlar. Demokrasi tarihimize baktığımızda bu cins mahkemeleri fazlaca gördük. Bu ülkenin Genel Kurmay Liderinin bile kurgulanmış mahkemelerle mahpusa atıldığını gördük.

‘Vera’ya bir kelamımız var’

Seyahat nedir? Bizim demokrasi tarihimizde özgürlüğü haykıran gençlerin sesidir. Baskıya isyandır Seyahat. Kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz diyor gençler. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davadan müebbet mahpusa mahkum oldu. Dünyada bu biçimde bir garabet yok. Fakat bizim ülkemizde olur! Zira yargı bağımsız değil. Bizim Vera’ya bir kelamımız var, biz Vera’yı yeniden babasıyla kucaklaştıracağız. Bunu iktidar beşli çetelerin iktidarıdır. Hiç kimse unutmasın halkın değil milletin değil beşli çetelerin iktidarıdır. Ben devletin nasıl soyulduğunu şöyleki iade edeyim; bugün farklı bir konuşma ile karşınızda olacağım.

‘Evlatların karanlığa mahkum edildiği bir Türkiye istemiyorum’

Karanlığa mahkum edilen milyonların sesini lisana getirmek istiyorum. Onların problemlerini size anlatmak istiyorum. Nitekim epeyce öfkeliyim. Evlatların karanlığa mahkum edildiği bir Türkiye’yi asla istemiyorum. Seslenmek istiyorum ey saray sesimi duyuyor musun; hiç kimse olarak gördüklerin yani görmezden gördüklerinin karanlık ışıksız meskenlerinden sesleniyorum sana. Fakirlerin biriken öfkesini görüyor musun? Evsiz, yurtsuz, elektriksiz, aç bıraktığın bebeklerin ağladığını duyuyor musun! Ben o bebeklerin ağlamalarından gece uyuyamıyorum. Karanlıkta onları düşünüyorum. daha sonra o karanlıkta senin beşli, çetelerini de düşünüyorum ve yumruklarımı sıkıyorum. Bunlar engerekler ve çiyanlardır bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır diye Ahmed Arif. Dünya kötülük yapanların yüzünden değil buna seyirci kalanların yüzünden bu hale geldi! Cüret yoksa zafer yoktur bedelli arkadaşlarım.

‘Ya bana katılın ya da artık yolumdan çekilin’

Yol arkadaşlarım bütün yol arkadaşlarımıza sesleniyorum size de bir çift lafım var bu engerekler ve çiyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne kıymetine olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete çetelere boyun eğdirmeyeceğiz. Ben o yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için çaba edeceğim. Ya bana katılın ya da artık şu anda yolumdan çekilin. Açık ve net söylüyorum.

‘Vatanı satanlarla arbede edeceğiz’

Bir insanın uğurunda öleceği bir şey yoksa hayatında aslına bakarsan o hiç yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim. Durmayacağım. Kelam veriyorum, milletimin huzurunda kelam veriyorum durmayacağım. İçinde bu halk için biriktirdiğim büyük bir arbede var. Bu hengameyi daima bir arada yol arkadaşlarımla bir arada yapacağız. Ülkeyi kaçak sığınmacılarla dolduranlarla hengame edeceğiz, beş paraya vatandaşlığı satanlarla arbede edeceğiz, yabancılara daire satılsın diye emlak takviyesi çıkanlarla hengame edeceğiz, ülkede milyonların elektriğini kesen çetelerle arbede edeceğiz. Çocukları etten sütten yoksun bırakanlarla arbede edeceğiz. Bu kiralarla bu enflasyonla hengame edeceğiz. Uyuşturucu baronları ile iş tutanlarla hengame edeceğiz. Ülkenin onurunu konsolosluk bahçelerine gömenlerle arbede edeceğiz. Yargıyı siyasetin buyruğuna verip Brunson’ları özel uçakla gönderip kendi insanımızı hapishanelerde rehin tutanlarla arbede edeceğiz. Yani özetle vatanı satanlarla hengame edeceğiz. Biz birbirimize emanetiz. kol kola gireceğiz ve yürüyeceğiz. Bu memleket bize emanet.

Haydi eyvallah arkadaşlar…