Jogi Löw, Bayern’deki depremi yorumladı: “Çok riskli”

Smug

Active member
Jogi Löw Pazar sabahı Bild televizyonuna verdiği demeçte, bir teknik direktör açısından, sezonun son maçından kısa bir süre önce CEO Oliver Kahn ile sportif direktör Hasan Salihamidzic’i ayırmaya karar vermenin “çok riskli” olduğunu söyledi. Böyle bir mesaj “sızabilir” ve ekibi buna göre etkileyebilir.

Bayern, 34. Maç günü FC Köln’ü 2-1 yenerek şampiyonluğu kazandıktan hemen sonra kararını açıkladı. Her ikisine de daha önce Perşembe ve Cuma günleri bilgi verilmişti. Löw, “Koçluk açısından, böyle olmasını istemezdim” dedi, ancak medyaya hiçbir şeyin aktarılmadığını da söyledi.

Jogi Löw: “Emekli değilim”

Löw’ün geleceği nasıl görünüyor? Eski milli teknik direktör futbol sahnelerine geri dönmeyi de planlıyor. Loew, “Emekli değilim,” dedi. “Kendimi özdeşleştirebileceğim bir görev olacak.” 2014’ün dünya şampiyonu koçu, soruşturmalar ve teklifler olduğunu söyledi – ancak Brezilya derneğinden değil. Loew, “Brezilya ile hiçbir temas ve kesinlikle bir teklif olmadı.

“Sadece bana uygun olduğuna (…), bir fark yaratabileceğime ikna olduğumda bir şeyler yapıyor”. Ancak henüz bir karar verilmiş değil. Milli veya kulüp antrenörü olarak bir iş de onun için düşünülebilir. Loew, “İkisini de hayal edebiliyorum,” dedi.

Bazı Bundesliga kulüplerinde “endişe verici” gelişme

Löw, bazı Bundesliga kulüplerinde “endişe verici” bir gelişme görüyor. Löw herhangi bir isim vermese de bazı kulüplerde çok kısa sürede çok sayıda teknik direktör değişikliği yapılmasını eleştirdi.

“Felsefe ve barış olamaz” diyen Löw, “Sonuç olarak oyuncular ve takımlar istenildiği gibi gelişemiyor. Bazı kulüpler gelişmede duraksıyor.”

Löw, SC Freiburg ve 1. FC Union Berlin’i olumlu bir gelişmenin örnekleri olarak adlandırdı. Löw, sezonun teknik direktörü olarak Freiburg’dan Christian Streich’i seçecekti.