Instagram keşfet sıfırlama 2022 formülü

Kar14

New member
Instagram keşfet kısmı, kullanıcıların beğendiği gönderilere, takip ettiği hesaplara bakılırsa şekillenen, fotoğraf, görüntü ve reels görüntülerinden oluşan bir sayfa. Keşfete ekseriyetle kullanıcıların ilgisini çekmeyecek, takipçi artırmak için hazırlanmış görüntü ve fotoğraflar düşüyor. Siz de keşfette çıkan gönderilerden sıkıldıysanız, Instagram keşfet sıfırlama 2022 rehber yazısına göz atmalısınız.

Instagram keşfette çıkanlar neye nazaran gösteriliyor?

Instagram algoritması, uygulamayı kullanırken en epey vakit harcadığınız şeylere dikkat eder. Spor görüntüleri, komik görüntüler, sanatsal fotoğraflar yahut sevdiğiniz rastgele bir şey olabilir. Instagram, beğenilerinizi tahlil eder ve beğendiğiniz yahut beğenebileceğiniz gönderilerden daha fazlasını karşınıza çıkarır. Örneğin; Instagram’da spor görüntüleri izlemeyi seviyorsanız, algoritma size misal içerikle birlikte aynısından daha fazlasını çıkarır. Instagram keşfet sayfanızda sporla ilgili daha fazla hesabın paylaşımını görmeye başlarsınız. Instagram keşfet kısmı neye bakılırsa çıkıyor? diye merak edenler için Instagram’ın karşılığı şu tarafta:

• Takip ettiğiniz Instagram hesapları
  • Instagram’da beğendiğiniz fotoğraflar ve videolar
  • Instagram’da etkileşime girdiğiniz hesaplar

Instagram keşfet sıfırlama nasıl yapılır?

Keşfet bölümünde çıkan gönderiler içinden beğenmediklerinizi “İlgilenmiyorum” olarak işaretleyip keşfet sayfasını düzenleyebiliyorsunuz fakat her gönderi için bunu yapmak yerine fazlaca daha sıradan bir yol var. Instagram keşfet sayfasında gösterilenler hiç ilginizi çekmiyorsa Instagram keşfet kısmı temizleme yoluna gidebilirsiniz. Instagram keşfet nasıl sıfırlanır? adım adım anlatıyoruz.

1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Profil simgesine dokunun.
  3. Sağ üst köşedeki üç çizgiye, akabinde Ayarlar’a dokunun.
  4. Hareketlerin’e dokunun.
  5. Yakınlardaki Aramalar’a girin.
  6. Tümünü Temizle’ye dokunun.

Arama geçmişiniz temizlendiğinden, Instagram keşfet sayfanız da sıfırlanacaktır.

Instagram keşfet temizleme sadece ayarlardan yapılabilen bir süreç değil. Keşfet sayfasında beğenmediğiniz her gönderi için “ilgilenmiyorum” seçeneğine dokunmanızı öneririz. bu türlü vakit içinde keşfet sayfası sisteme girecek, beğenmediğiniz daha az içerik gösterilmeye başlayacaktır. kimi vakit önbellek problemleri niçiniyle Instagram keşfet sayfası karışır. Instagram önbelleğini temizleyin, gerekirse uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.