Ikea, Almanya genelinde bir şarj istasyonu saldırısı planlıyor – müşterilerin bilmesi gerekenler

Smug

Active member
“Bild am Sonntag” tarafından hazırlanan bir rapora göre İsveçli şirket, 2028 yılına kadar 1.000'den fazla şarj noktası kurarak Alman perakende sektöründeki en büyük ve en güçlü şarj ağlarından birini oluşturmak istiyor. Ikea gazeteye şunları söyledi: “Almanya'da elektromobilitenin daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde yerleşmesine yardımcı olmak istiyoruz.” Ikea Almanya patronu Walter Kadnar şunları söyledi: “Ikea olarak insanların günlük yaşamlarını iyileştirmek istiyoruz. Bu, daha sürdürülebilir kararları mümkün olduğunca kolay hale getirmenin yollarını bulmayı da içeriyor.”

Ikea, müşteriler için önemli bir değişiklikle şarj istasyonu atağı planlıyor

Saldırı 2025'in başında Bielefeld, Bremen, Chemnitz, Freiburg, Kaarst ve Mannheim'da başlayacak. Çalışma saatleri dışında da kullanılabilecek hızlı şarj cihazları (50 ila 400 kW, yeşil elektrik) üretiliyor.

Almanya'da mağaza sütunlarının genişlemesi şu ana kadar yavaş oldu. Otomobil derneği VDA'ya göre, Alman topluluklarının yaklaşık yarısının şu anda tek bir şarj istasyonu yok. Bild am Sonntag'ın haberine göre Ikea, genişleme için Norveçli bir sağlayıcıdan yardım alıyor. Müşteriler için önemli: Ikea gelecekte şarj gücünü ücretsiz olarak sunmayacak ancak fiyatların “uygun” kalması bekleniyor.

Gazete, şirketin bir sözcüsünden şu alıntıyı yapıyor: “Şarj seçenekleri genişledikçe, ücretsiz şarj sunmak artık mümkün olmayacak. Teklif artık sadece müşterilerimizi değil, tüm e-otomobil sürücülerini hedef alıyor.”

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.