Hasan Çetinkaya: Hazard, Fenerbahçe için kelam vermişti!

Sarr

Active member
Türk grup sahibi Oktay Ercan ve Fenerbahçe’nin eski sportif yöneticisi Hasan Çetinkaya’nın yönettiği Westerlo, Belçika 2. Ligi’nde ikinciye 10 puan fark atarak tepede yer alıyor. Belçika 1. Ligi için gün sayan Westerlo’nun günlük idaresi ile ilgilenen Hasan Çetinkaya, Fenerbahçe’deyken Robin van Persie, Nani, Dirk Kuyt, Raul Meireles, Moussa Sow üzere transferlerin altına imza atmıştı.

Biroldukca Belçika kulübü Avrupalı kulüplerin pilot kadroları haline geldi. Manchester City Lommel’i, Monaco Cercle Brugge’ü, Metz Seraing’i satın aldı. Westerlo’nun hedefi ise bu perspektif değil. Lider Yardımcısı Hasan Çetinkaya, “Adaptasyon süreci fazlaca ağırdı. 3 ay boyunca ekranın önünde oturmak ve her salı ve perşembe günleri dört saatlik ders almak zorunda kaldım. Artık Belçika hakkında her şeyi biliyorum. Siyaset nasıl işliyor, sigorta, vergiler, posta hizmetleri, her şey! Fransa’da büyüdüğüm için Fransızca biliyordum. Artık Felemenkçe dresleri de alıyorum.” dedi.

Sportif seviyede Westerlo’nun Avrupa kupalarında oynayabilecek bir ekip oluşturmak için 2024 maksadı ortaya kondu. Hasan Çetinkaya, “İnşallah önümüzdeki dönem 1. Lig’de oynayacağız ve bundan daha sonraki gayemiz üzerinde çalışacağız; Avrupa kupalarına ulaşmak! Geçmişte birfazlaca defa oldu, artık niye olmasın? Benim niyetime bakılırsa Belçika’nın en organize 6-7 ekibinden biriyiz esasen.” tabirlerini kullandı.

“HAZARD BANA BİR KELAM VERMİŞTİ”
Hasan Çetinkaya, tepe lige ulaşmaları halinde telefon rehberini de kullanacak. Türk yönetici, “Eden Hazard’ı bir arkadaş olarak bakılırsabilirim. Lille’de oynadığı devirde onunla tanıştım ve bir gün Fenerbahçe için oynayacağına yemin etti. İşler zorlaşıyor fakat Westerlo onun için bir adres olabilir, bilemezsin. Mesleğini burada bitirebilir.” açıklamasını yaptı.

“İFLAS ETMEMEK İÇİN ÇIRPINIYORDUK”
Westerlo’nun genel müdürü Wim Van Hove ise yaptığı açıklamada, “2017’de iflas etmemek için çırpınıyorduk. Oktay Ercan’ın gelip kulübü kurtarması ve artık ikinci ligde önder olmamız tam manasıyla bir mucize. 50’de fazla şahısla görüşme yapmıştım. Kulübü beladan kurtarabilecek tek kişi Oktay Ercan’dı. Stadyumu modernize etti. A grup ve gençler için yeni bir kompleks inşa etti.” dedi.

“FUTBOL ONUN TUTKUSU”
Oktay Ercan’ın kadroyla epey ilgili olduğunu söyleyen Wim Van Hove, “Başlangıçta dönem başına 3 maça gelirdi. Artık neredeyse her maç burada. Gelip kadrosu desteklemekten keyif alıyor. Purosu, viskisi ve bu grubun maçları en büyük zevki. Futbol onun tutkusu. bir daha de duygusal kararlar verip etrafa para saçmıyor. Her işi mantıklı bir biçimde yapmaya gareyt ediyor.” sözlerini kullandı. (Sporx)