Göztepeli Adis Jahovic, yeni dönemde Türkiye’nin en golcü yabancı oyuncusu olmak istiyor

Sarr

Active member
Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki kamp devrini tamamlayan Göztepe’nin 34 yaşındaki forvet oyuncusu Adis Jahovic, AA muhabirine, yeni dönem hazırlıkları, Muhteşem Lig ve mesleği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni döneme sıkı biçimde hazırlandıklarını belirten Kuzey Makedonyalı golcü, “28 Haziran’da hazırlıklarımıza başladık ve o Günden beri epeyce sıkı bir biçimde çalışıyoruz. Yeni transferlerle epeyce yeterli biçimde çalışıyoruz. Umarım kamp sonuna kadar bu biçimde çalışmaya devam ederiz.” dedi.

Jahovic, Muhteşem Lig’in birinci haftasında Fraport TAV Antalyaspor ile karşılaşacaklarını anlatarak, âlâ çalışarak Akdeniz takımının karşısına yeterli biçimde çıkmak istediklerini anlattı.

– “Her sene kadrolara epeyce kaliteli oyuncular geliyor”

Biroldukça ülkede futbol oynadığı hatırlatılınca Türkiye’deki Muhteşem Lig’e değinen Jahovic, “İsviçre, Rusya, Ukrayna ve Hırvatistan’da oynadım. Aslında düzey birebir üzere. Türkiye’deki her grup fazlaca yeterli ve her sene ekiplere hayli kaliteli oyuncular geliyor. İsviçre’de biraz daha kalite ve teknik öne çıkıyordu fakat birebir kalite Türkiye’de de var. Türkiye’de daha agresif oyun oynanıyor. Şu anda her kadro düzgün oyuncular transfer ediyor. Üstün Lig’de her grup epeyce yeterli ve her kadro her kadrosu yenebilecek düzeyde. Daha evvel bir kadro öbür grupları rahat biçimde yenebiliyordu ama artık şu anda o denli bir güç farkı kalmadı. aslına bakarsan bunu maçlarda da görüyorsunuz. Her kadro maça tezli çıkıyor ve birbirlerine diş geçirebiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Attığım gollerden dolayı fazlaca mutluyum”

Jahovic, Ege temsilcisi grubuna birinci geldiği devirde bir dönemden fazla oynayan ve 52 maçta attığı 35 golle Göztepe tarihinden ez hayli gol atan yabancı futbolcusu olduğu istikametindeki soruya ise şu karşılığı verdi:

“Geldiğimde bizim amacımız TFF 1. Lig’den Harika Lig’e çıkmaktı, bu yüzden Rusya’dan Türkiye’ye transfer oldum. Sahiden kulübün inanılmaz bir projesi vardı. Allah’a şükür hem ben tıpkı vakitte kadromuz düzgün bir dönem çıkardık ve Harika Lig’e çıktık. Gol atmayı bütün oyuncular ister. Gol attığında oyuncu kendiyle gurur duyar. Ben de burada attığım gollerden dolayı hayli memnunum. Bunda taraftarımızın hakikaten çok büyük hissesi var. Her vakit beni desteklediler. Onlar olmasaydı tahminen bunu başaramazdım. Bu sene inşallah gollerime devam ederim ve bu sefer Türkiye’de en çok gol atan yabancı oyuncu olurum.”