FETÖ’nün firarisi Tuncay Opçin, Yarbay Ali Tatar’ı gaye aldı: Alevi olmasaydı, bu kadar gündemde kalır mıydı?

Vitra

New member
FETÖ’nün firarisi Tuncay Opçin, Yarbay Ali Tatar’ı gaye aldı: Alevi olmasaydı, bu kadar gündemde kalır mıydı? FETÖ’nün firari ismi Tuncay Opçin, FETÖ’nün “Amirallere suikast” kumpasları sürecinde hakkında ikinci kere tutuklama sonucu verilmesi üzerine, hayatına son veren Yarbay Ali Tatar’ı amaç aldı. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Tuncay Opçin, Ali Tatar için “Ali Tatar Alevi olmasaydı, intiharı bu kadar gündemde kalır mıydı” dedi. Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar, “Ali’yi bunlar hem fişlediler hem tutukladılar. Ali Alevi kimliğiyle değil onuruyla, isyanıyla gündemdeydi” diye konuştu. Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar da, dedi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, FETÖ’cü Tuncay Opçin, Twitter hesabında, “Ali Tatar, intihar etti. Mevtinde rastgele bir kuşkulu durum mu var? Gözaltında berbat muamele mi gördü? Azap mi yaptılar? Tatar’ın mevti hiç elbet, ailesi için telafisi mümkün olmayan bir kayıp. Lakin o kadar, ne artısı ne de eksisi var. Vefat istismarı en büyük ayıptır” sözlerini kullandı. Opçin akabinde, “Ali Tatar Alevi olmasaydı, intiharı bu kadar gündemde kalır mıydı? Tatar’dan iki ay daha sonra, YAŞ’ta amirallik sırasındaki, Kurmay Albay Berk Erden intihar etti. Pekala, Erden niçin gündeme getirilmiyor? Zira istismar edebilecekleri bir kimliği, kışkırtılacak kitlesi yok” paylaşımını yaptı.

Cinayet işlediler

Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar, “Ali’nin ismiyle bu biçimde bir açıklama yapmaya hiç utanmıyorlar. tekrar gündeme gelmeye çalışıyorlar. Bir defa Ali’yi bunlar Alevi kimliğiyle fişlediler. Ali’yi sorgularkek, Ali’nin email adresinin karşısına benim doğduğum köyün ismini yazdılar. Zira benim kimliğimde Alevi köyü ismi var. Ali’nin doğum yeri Ankara göründüğü için Ali’yi fişleyemiyorlardı. Ali’yi bunlar hem fişlediler hem tutukladılar. Cinayeti işlediler artık de Ali’nin üzerinden gündeme gelmeye çalışıyorlar. Ben bunları aslına bakarsan katil olarak nitelendiriyorum. Büyük hatalar işlediler. Lakin hala ne yakalanabildiler ne ceza aldılar. Ali Alevi kimliğiyle değil onuruyla, isyanıyla gündemdeydi” diye konuştu.

Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar ise Tuncay Opçin üzere bireylerin kinlerinin içlerine sığmayıp taştığını lisana getirerek, diye konuştu.