Erdoğan: Elinize dilinize dursun…

Vitra

New member
Erdoğan: Elinize dilinize dursun… Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin iktisat, öğrencilerin ödediği fahiş kiralar, yurt yetersizliği ve burs ıstırapları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan “Bunların palavralarına bir kez inanmak mümkün değil. Kaldı ki biliyorsunuz üniversite öğrencileri ile ilgili konuşurken ya biz nazaranve geldik. Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Ya elinize dilinize dursun. Şu anda bunlar 650 liraya çıktı. Nereden nereye geldik?” dedi.

Erdoğan kelamlarını şu biçimde sürdürdü,

“Sözcüsü bir şeyler söylüyor. söylemiş olduği bir daha palavra. Diyor ki çiftçi battı. Ben daha bir gün evvel şeker pancarı ile ilgili fiyat deklare ettik. deklare ettiğım fiyat ne? Yüzde 25 şeker pancarına biz artırım yaptık. Çaydaki artırım enflasyonun epeyce oldukça üzerinde. Fındıkta o denli. Bütün bunlar birer gerçekken adam çıkıyor palavranın daniskasını atıyor. Ben de diyorum ki yani bu yabancılara değil benim vatandaşım ne diyor.

Benim vatandaşım ise çok şad. Yani bu kentleri ben dolaşıyorum. Nerede ne var bunların hepsini yerinde gezerek görüyoruz. Bunların palavralarına bir kere inanmak mümkün değil. Kaldı ki biliyorsunuz üniversite öğrencileri ile ilgili konuşurken ya biz vazifeye geldik. Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Ya elinize dilinize dursun…

Şu anda bunlar 650 liraya çıktı. Nereden nereye geldik? Asistan düzeyinde olanlar neredeyse taban fiyatta bir fiyat alıyorlar. Bu noktaya geldi. Lakin bunlar bunu görmek istemiyorlar ve görmeyecekler. Sizin periyodunuzun sorunu olan bu harçları üniversite öğrencilerinin hareket yaptığı o devirleri biz unutmadık. Bunlar CHP periyodunda vesaire gelen meselelerdi. Fakat bunları biz kaldırdık.