Davutoğlu’ndan gündem değiştirecek kelamlar: Bahçeli ile görüşebilirim, buna Erdoğan da dahil

Vitra

New member
Davutoğlu’ndan gündem değiştirecek kelamlar: Bahçeli ile görüşebilirim, buna Erdoğan da dahil Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bugün görüşme gerçekleştirdiğini belirten Davutoğlu, “Uzun bir süre görüştük. Türkiye’de bugün ekonomik, demokrasi krizi var. Siyasal zihniyette sorun olduğu için bir krizle karşı karşıyayız. Dış odaklar vs. üzere bunların hepsi krizi örtme gayretidir. Bunu aşabilmek için de iktisat politik bir bağlamda hareket etmek lazım” sözlerini kullandı.

Habertürk TV’de gündeme ait açıklamalarda bulunan Davutoğlu “Sayın Gül’le genel olarak son vakit içinderda yaşanan gelişmelerin devlette ortaya çıktığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan fakirleşme, demokratik haklar konusundaki telaşları paylaştık tıpkı vakitte hasret giderdik” dedi.

Davutoğlu, şöyleki devam etti: “Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili rastgele bir mevzu gündeme gelmedi. zati ziyaretimizin niçini buydu. TOBB Lideri’nden İTO ve İSO liderlerine, TÜRKİŞ, DİSK, HAKİŞ, TÜSİAD, MÜSİAD’dan görüşme için yazılı randevu talebi ettim”

“Biz herkesle görüşürüz”
diyen Davutoğlu, “Siyasi olarak yakışmayacak kelamları etse de sayın Bahçeli ile görüşebilirim. Buna sayın Erdoğan da dahil. Görüşmemizin yarar mülahaza edilebileceğine inandığım konusunda herkes ile görüşürüm” tabirlerini kullandı.

Davutoğlu, şunları söylemiş oldu: “Nihayet önümüzdeki süreçte ülkeyi yeni bir takım yönetecek. Bu takımların birbirlerini tanımaları değerli. İttifak seçim ortamına girdiğimiz anda konuşulacak bir şey. Şu anda konuştuğumuz ilkesel işbirliğini temsil etmek. STK’lara buradan sesleniyorum. Bu bir sınamadır. Şimdiye kadar bir talepte bulunmadım. Buradan TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD iş dünyası yetkililerimizden yazılı görüş talebinde bulunduk. Görüşmekten imtina ederlerse bu biçimde kriz daha da derinleşir”