Cumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti: 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacak

Vitra

New member
Cumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti: 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabı üzerinden öğretmen atamalarına ait açıklama yaptı. Erdoğan, “Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız” dedi.

Erdoğan açıklamasında, “Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim topluluğumuza fazlaca kıymetli bir müjde vermek istiyorum.

Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. İyi olsun” sözlerini kullandı.

Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim topluluğumuza fazlaca değerli bir müjde vermek istiyorum.

Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Güzel olsun.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) September 8, 2021

‘Açık yok, fazlalık var’ demişti

Erdoğan, geçen 26 Haziran tarihinde, Hatay’da toplu açılış merasimine katılmış ve atanamayan öğretmenler ile görüşmüştü. Atanamayan bir öğretmen, Erdoğan’a “80 bin atama” kelamı olduğunu hatırlatarak ek 40 bin atama beklediklerini söylemişti.

‘Ben o denli bir şey söylemedim’

Erdoğan da “Ben o denli bir şey söylemedim” karşılığını vererek “20 bin aldık, yeterli” demişti. Atanamayan öğretmen ise ek 40 bin atama için ısrarını sürdürerek ‘Açık var’ demiş, Erdoğan da bu sefer, “Hiç açık yok, tam bilakis fazlalık var” tabirlerini kullanmıştı.

Bu sırada öğretmenlerin, “Yalvarıyoruz size, lütfen, tek umudumuz sizsiniz” kelamları ise karşılıksız kalmıştı.