Cevad Prekazi: ‘Fatih Terim nazaranvi daha erken bırakmalıydı, bu ekibin başına…’

Sarr

Active member
Galatasaray’ın efsanevi isimlerinden Cevad Prekazi, Galatasaray’ı rezil eden her insanın hesap vermesi gerektiğini söylemiş oldu.

Galatasaray ve Türk futbol tarihinde değerli bir yeri olan Cevad Prekazi değerli açıklamalarda bulundu.

Prekazi’nin yaptığı açıklamalar şöyle:

“Galatasaray bu dönem berbat bir durumda. Abuk sabuk transferler yapıldı bana bakılırsa. Bu büyük kulübü bu hale getiren yönetimciler, antrenörler, hesap vermeliler. Yalnızca topluluğa değil, taraftarlara da hesap vermeliler. Kaçmamalılar. nazaranvden gidenler bu gruba kimleri getirdi? Artlarında neler bıraktılar? Bunlara bakmak lazım. Galatasaray’daki herkesi bu topluluktan temizlemek gerekiyor.”

“FATİH TERİM MİSYONU DAHA ERKEN BIRAKMALIYDI, BU KADROSU KORKMAZ YA DA BURUK ÇALIŞTIRMALI”

“Galatasaray’a, bu formaya, armaya yakışmayacak futbolcular transfer edildi. Ne hale gelindiğini görüyorsunuz. Galatasaray büyük bir topluluk. Galatasaray’da liderin kim olduğu muhakkak değil. örneğin Ali Uras, merhum Özhan Canaydın, Adnan Polat ve en son merhum olan liderimiz. Örnek olan isimler, onlardır. Galatasaray şu anda Avrupa ekibi değil. Ekipte şu anda başkan yok. Benim vaktimde Cüneyt Tanman vardı. Onunla savaşa gidilirdi. daha sonrasında Bülent Korkmaz vardı, tam bir efendi. Ya Bülent ya Okan Buruk’tan biri şu anda antrenör olmalıydı. Onlar Galatasaray’ın evlatları. Fatih Terim daha erken, en baştan, birinci dönemden gitmeliydi.”

“BARCELONA BU DÖNEM ÇOK MAKUS GİDİYOR”

“Bu dönem Galatasaray’dan hiç bir şey beklemiyorum. Çok berbat gidiyorlar. Yalnızca tahminen Barcelona maçında güzel bir skor alma ihtimali olabilir kadronun. Zira Barcelona da bu dönem epeyce makûs gidiyor.”

“TRABZONSPOR ÇARÇABUK ŞAMPİYON OLACAK”

“Türkiye Ligi’nde aslına bakarsanız birinci, ikinci, üçüncü belirli. Artık görünen şu ki; Trabzonspor çarçabuk şampiyon oldu. Türkiye’de aslına bakarsanız futbol yok. Benim vaktimde yüreğimizle oynuyorduk. Çok inanıyorduk kendimize ve Avrupa’da da elimizden gelenin fazlasını veriyorduk. Gerimizde sevgili Galatasaray taraftarı vardı. Bizi hiç bir vakit bırakmadılar. Onlar en büyüktü.”

“ALİ SAMİ YEN STADI YIKILDIĞINDA KALBİM KIRILDI”

“bu biçimdeki taraftarla şimdiki içinde epeyce fark var. bu biçimdeki taraftarlar gerçek taraftardı. Eski statları ve imkanları biliyorsunuz, kısıtlı imkanlardı fakat o stadyumların canı vardı. Ali Sami Yen Stadı benim hala kalbimde. Geçmişte taraftarlar, 12 saat evvelinde maçlara geliyordu. Ali Sami Yen Stadı yıkıldığında kalbim kırıldı.”

“GALATASARAY BENİ VAZİFEYE ÇAĞIRDI, BİR DAHA ASLA ARAMADILAR”

“Geçmişte Galatasaray beni nazaranv almam için çağırdı. Geldik, Türkiye’de konuştuk. Yapabileceklerimi söylemiş oldum. Yabancı oyuncu ve antrenörleri getirip götürebilir miyim diye sordum. O toplantıdan daha sonra Belgrad’a döndüm. Beni tekrar asla aramadılar.”

Xavi Hernández: Barcelona’ya Adanmış Bir Meslek