Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan: Kayyum atayacaklarmış, alnını karışlarım

Vitra

New member
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan: Kayyum atayacaklarmış, alnını karışlarım Kentte yabancı asıllı bireyler için resmi nikah tarifesini 100 bin liraya yükseltme önerisi ve ‘zinanın’ bir daha TCK’ye girmesi talebiyle gündeme gelen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan Habertürk TV’de gazetecilerin sorularına karşılık verdi.

“Ben sözümün gereğini yerine getirdim”

Özcan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde:
Ben çıktım açıklama yaptım, halkın sözcüsü oldum. Seçimdilk evvel kelam veren biriyim ben. Ne dedim? Sığınmacılara yardımı keseceğim dedim. Ben sözümün gereğini yerine getirdim.

Mülteci başka, göçmen farklı, sığınmacı başka. Ben bu ayrımı yaptım.
Bir şeyi özetleyelim. Ben ırkçı yahut faşist değilim. Ancak ben Türk milletinin geleceğini müdafaaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini müdafaaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

“Bolu’daki yabancıların yüzde 70’i Iraklı”

Ayrımcılık argümanlarını kabul ediyorum, ayrımcılık kabahati işlediğimi kabul etmiyorum. hayatım boyunca ayrımcıydım ben. Ne açıdan ayrımcıyım? örneğin, kadın-erkek konusunda ayrımcıyım. Fakir-zengin konusunda, ben yoksuldan yana ayrımcıyım. Bolu’daki yabancıların yüzde 70’i Iraklı. Irak’ta savaş mı var, ne işleri var?

“Misafirlik artık epey uzadı”

Misafirlik artık epey uzadı. Dönüş için hazırlık yapılmalı. Açıklamalarımın halkta karşılığı yüzde 85. Resmi sayılara göre Bolu’da sığınmacı sayısı 16 bin.

“Ben bedel ödemekten korkmuyorum”

Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle bağlı olmanız lazım.

Benim ailem hacı, benim annem de Nihal [Bengisu Karaca] hanım üzere kapalı. Benim babam da hacı. Ben Bolu’da cami yaptıran tek belediye lideriyim.