Boğaziçi’nde bir öğretim üyesine daha ders pürüzü

Vitra

New member
Boğaziçi’nde bir öğretim üyesine daha ders pürüzü Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca AKP’li Melih Bulu’nun Rektör olarak atanması ülkede inifial yaratmış, üniversitenin öğrencileri tarafınca durum günlerce protesto edilmişti.

“Kayyum” Rektör istemediğini belirten öğrenciler ve akademisyenler, Bulu’nun atanmasına, hukuka karşıt buldukları nedeni öne sürülerek hala karşı çıkıyorlar.

“Keşke hoştan bu kadar nefret etmeselerdi”

Melih Bulu ise bir daha tartışmalı bir karara imza attı. Bulu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Feyzi Erçin’in akabinde öğretim üyesi Ecmel Ayral’ı da misyonundan uzaklaştırdı.

Melih Bulu, geçen hafta Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi Feyzi Erçin’in ders vermesine mahzur getirmişti. 21 yıldır Boğaziçi Üniversitesi’nde nazaranvli olan Ecmel Ayral’ın da ders vermesine mani getirildiği öğrenildi.

sonucu toplumsal medya hesabından duyuran Ecmel Ayral, şu tabirlere yer verdi:

Ne olmuştu?

Geçen pazar günü de 8 yıllık nazaranvine son verilen Feyzi Erçin, “Rektör yardımcısı Naci İnci ders açmamı istemedi. Rektör yardımcısı Boğaziçi Üniversitesi standartlarına uygun hocalık yapmadığımı söylemiş. Bu sebeple de ders vermesi uygun görmemiş” demişti.

Feyzi Erçin’in rektör ataması protestolarına katıldığını ve tutuklanan öğrencilere dayanak vermesi niçiniyle politik bir kararla engellendiğini savunan Boğaziçili akademisyenler protesto hareketleri düzenlemişti.