Beşiktaş’ta büyük sürpriz! Ahmet Parıltı Çebi görüştü, Ismael derken…

Sarr

Active member
Başkan Karaveli ile yollarını ayırmak üzere olan Beşiktaş’ta idare, Valerien Ismael’i grubun başına getirmek için karar kıldı. Milliyet Gazetesi’nin duayen muharriri Bilal Meşe, siyah-beyazlı kulübün lideri Ahmet Işık Çebi’nin geçtiğimiz günlerde deneyimli teknik adamla görüştüğünü belirtti.

RESMEN AÇIKLANDI!Marius Sumudica’nın yeni grubu muhakkak oldu! Geri döndüHaberi Görüntüle

Bilal Meşe’nin Milliyet Gazetesi’ndeki köşe yazısından satır başları şöyle:

Düşünün Sergen Yalçın üzere bir teknik adam Beşiktaş’ı toparlayamadı, sonunda o da pes etti, kenara çekildi! Ha yanlışsız mu yaptı? Valla sabaha kadar tartışılır! Bence kalıp, gayret etmeliydi, o kolay yolu seçti, ona hiç lakin hıç yakıştıramadım!
bu biçimdesi bir tabloda idare kanadı altyapıdan Başkan Karaveli’yi getirdi deva olarak… Bence o günün koşullarında verilmiş en yanlışsız karar idi.
Taraftar, Sergen Yalçın’a tanıdığı krediyi Lider Hoca’ya da verdi. Allah var, yalnızca taraftar mı? Bilhassa Lider Ahmet Parıltı Çebi, daima onun gerisinde durdu. Taraftar sabır gösterdi, lakin Kartal daima yalpaladı, Lider Hoca da bu süreçte ruhsal olarak epey yıprandı ve moral bozukluğu beden lisanına de yansıdı. O da pes etmek zorunda kaldı!
Görüyoruz ki, bir haftadır teknik yönetici konusunda daima papatya falları açılıyor, kimi yabancı, kimi yerli hocaları adres gösteriyor. Gelişmelere baktığımızda kantarda Fransız Valerien Ismael ağır basıyor. Prensipte tamam dediği, işin imzaya kaldığı söyleniyor.
Sonuçta Beşiktaş’ın bir lideri ve idare konseyi var. sonucu onlar verecek. Buraya kadar tamam, kasvet yok. Fransız teknik adamın yeni dönemde işbaşı yapacağı vurgulanıyor.
Şunu sormak istiyorum; bu teknik yöneticisi tanıyan-eden var mı bu birrr?
Mesleği nedir, ne muvaffakiyetleri var bu da ikiii?
Her iki sorunun cevabını vermek hiç de kolay değil, zira o denli bilinen birisi asla değil…
Fransızla ilgili kalkıp birileri, “O şu biçimde futbolcuydu, bu biçimde teknik adam idi’ diye ahkam keserse, inanın doğruyu söylemiyordur!
Valla bu mevzuda şahsi olarak yorum yapma hakkım doğdu. Yahu arkadaş yerli hocaların suyu mu çıktı? Türkiye liglerinde Beşiktaş patentli teknik adam sayısı o kadar epey ki, niçin yabancı?
Yeni bir yabancı başlı başına risktir, bunu bilir, bunu söyleriz…
Galatasaray’a bakın, ders alın, ders!

HAREKETE GEÇİLDİ!Fenerbahçe’de Serdar Aziz sonucu aşikâr olduHaberi Görüntüle

Bravo Üzülmez’e

İbrahim Üzülmez, özü-sözü birdir, hiç yan yollara sapmaz. Lider Ahmet Işık Çebi ile geçtiğimiz günlerde bir ortaya geldiğini duydum, yanlışsız da…
Bu samimi sohbette Üzülmez’in lidere, “Ben Beşiktaşlıyım, senelerca bu kulübe oyuncu olarak hizmet ettim, teknik adam olarak sizden bakılırsav bekliyorum, hatta istiyorum” söylemiş olduğini dostlarım bana fısıldadı.
Üzülmez der mi, der…
İstek Çalımbay ne güne duruyor?
Sivasspor’da sanırsınız ki bir eli yağda, başka eli balda! Hiç de o denli değil. Dar bir bütçeyle yapılmış takım, buna rağmen fazlaca başarılı işler…
Hiç kimsenin avukatlığına soyunmam, ben gerçeklerden yanayım… Mehmet Özdilek, yıllardır ismi geçiyor, lakin bir türlü o nazaranve gelemiyor niçinse!
Bu işin torpili falan olmaz. Hepsi Beşiktaş’ın ekmeğini yemiş, suyunu içmiş fotoğraflar… Bu kadar yerli hocamız varken, yurt haricinden yabancı ithal etmek neyin nesidir…
Anlayan var ise, beri gelsin!
Fenerbahçe’de İsmail Kartal, Galatasaray ise Domènec Torrent..
Birisi ikinciliğe oynuyor, oburu ise yerlerde!
Ortadaki farka bakın, niçin yerliciyim anlayın!

SÜRPRİZ!Muhteşem Lig devinden Mohamed Elneny hamlesi! Transfer için harekete geçtiHaberi Görüntüle

Biliyorum, yabancı teknik adam hayranları bana bir daha kızacaklar… Olsun, her insanın bir doğrusu var. Benim de… Artı, inandığım doğrulardan bir milim taviz vermem, yanılma kıymetine olsa bile fark etmez!
Bir kere daha söylüyorum, şahsi olarak asla yabancı düşmanı değilim. Tam aksisi, hümanistim. Irkı, dini, ne olursa olsun insan sevgisiyle doluyum.
Lakin Ulusal Grup kelam hususuysa, herkes orada duracak… Ay-yıldızlı kadro, hepimizin grubu… Onların başarılarıyla daima gurur duyduk, ülke olarak sokaklara döküldük.
Buna sanırım kimsenin itirazı yok, olamaz da…
Pekala, ay-yıldızlı takımımızı bugüne kadar başarılara kimler taşıdı? Yani kadronun başında hangi teknik adamlar vardı?
Tabi ki yerli hocalarımız…
Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş…
Bana Ulusal Takım’da başarılı olmuş bir tane ‘yabancı’ teknik adam gösterin, dişimi kırarım!
Yok ki!
Stefan Kuntz’u güzel tanırım. Hem futbolculuğuna birebir vakitte kişiliği konusunda kimseye laf ettirmem…
Dostluk diğer, iş öteki…
Bugün Portekiz’le Dünya Kupası Finalleri için play-off’ta karşı karşıya geleceğiz. Kuvvetli bir doksan dakika bizi bekliyor.
Takım bilinen isimlerden oluşuyor. Ulusal Takım’ın başında ister yerli, ister yabancı hoca olsun, kadroyu bu geniş havuzdan oluşturacak.
Tabi ki yeni isimler olacaktır, doğaldır…
Biz de ortaya çıkıp, ‘şu niçin yok?’ diyecek, hesap soracak halimiz yok.
Örneğin kaleci Sinan Bolat…
Ulusal Takım’a geliş – gidişleri epeyce olan bir eldiven, tanıyoruz.
Yani, devamlılık manasında pek yok!
Pekala, onun yerine epeyce yetenekli genç eldivenlerimiz var, sanki onlardan biri olamaz mıydı?
İşte bu hususta itirazım var… NOKTA!

G.SARAY SÖZLERİ!Volkan Demirel’den Emre Mor itirafı! Gayesini deklare ettiHaberi Görüntüle

Paulo Dybala’nın 2020-21 Serie A Döneminden En Yeterli Anları