Bayer'in yıldızı FC Bayern ile alay ediyor – patronları savaş ilan ediyor

Smug

Active member
Leverkusen'in yıldızı Robert Andrich: “Sonunda iyi bir Almanya şampiyonu”

Sadece Bayern Münih yok, Bayer Leverkusen de var. Şimdi Bayer Leverkusen zamanı ve sonunda iyi bir Alman şampiyonu var.”

Leverkusen'in yıldızı Jonas Hofmann: “Çok bira, Alman birası”

“Bol bira, Alman birası, yarın bedava. Futbolda bazen her şey hızlıdır ama bugün durup tadını çıkarmamız gerekiyor.”

Bayern Başkanı Herbert Hainer: “Kase Münih'e geri dönmeli”

“Bu şampiyonluk kesinlikle hak ettiği şekilde Leverkusen'e gidiyor: Bu, olağanüstü bir sezonun ve harika futbolun ödülü. FC Bayern'in hedefi şu: Kupa Münih'e geri dönmek zorunda! Yeni sezonda görüşmek üzere.”

Bayern CEO'su Jan Christian Dreesen: “Bunu doğrudan bir teşvik olarak görüyoruz”

“Bayer Leverkusen kulübünün tamamını tebrik etmek yeterli. Şu ana kadar kusursuz bir sezon oynadılar, takım cesaret, kalite ve her şeyden önemlisi istikrar gösterdi ve bu nedenle 2024'te haklı olarak Almanya şampiyonu oldu. Ancak bir şey de kesin: Bunu doğrudan bir teşvik olarak alacağız, işe yarayacak. daha da zorlaşacak ve kupa Säbener Straße üzerinden Münih'e dönene kadar dinlenmeyecek.”

FC Bayern spor direktörü Max Eberl: “FC Bayern'in serisi bozuldu”

“Özellikle Xabi Alonso'yu, teknik ekibini ve tüm takımı tebrik ediyorum. Futbolunuz Bundesliga'yı heyecanlandırdı. FC Bayern'in galibiyet serisi kırıldı ama artık yeniden atak yapmak için elimizden geleni yapacağız.”

Leverkusen'in eski teknik direktörü Reiner Calmund: “Alonso benim için Bundesliga'nın kralı”

“Sonuna kadar dikkatliydim. Eczanenin önünde atların kustuğunu sık sık gördüm. Gerçekten çok mutluyum, rahatladım, bu büyük bir andı; Benim için Alonso sadece Leverkusen'in değil, çok net bir şekilde yapılandırılmış oyun tarzıyla tüm Bundesliga'nın kralıdır. Bu, oyun açısından olağanüstü bir şeydi.”

DFB Başkanı BeHaberler Neuendorf: “Bundan daha büyük bir iltifat olamaz”

“Kulüp geçmişte birkaç kez az farkla şampiyonluğu kaçırmıştı ama şimdi sevinç kesinlikle daha da büyük. Teknik direktörü Xabi Alonso'nun yönetiminde heyecan verici, ustaca bir futbol oynayan takım, hiçbir maçı kaybetmedi ve sonunda kimin zirvede olacağı konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmadı. Bayer 04 Leverkusen, Bundesliga sezonunda işleri hiçbir zaman heyecan verici hale getirmedi; bundan daha büyük bir iltifat olamaz.”

Milli antrenör Julian Nagelsmann: “Bu kesinlikle size Euro’da da ilham verecek”

“Bayer 04 Leverkusen bu sezonun en iyi Alman takımı ve şampiyonluğu kesinlikle hak ediyor. Antrenör Xabi Alonso'nun el yazısı açıkça görülüyor. Oyuncular bir birim olarak görünürler, taktiksel olarak disiplinlidirler ve düellolarda güçlüdürler, ancak aynı zamanda değişken, yaratıcı ve eğlencelidirler. Takımın performansları, kalite ve zihniyetin doğru karışımının ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. Yaz aylarında Euro'da onlara ilham verecek olan bu başarıda milli oyuncularımızın büyük rol oynamasından özellikle memnuniyet duyuyorum. Bu sadece takım olarak bizim için iyi olabilir.”

DFB Sportif Direktörü Rudi Völler: “Vizekusen artık tarih oldu”

“Kulüp tarihindeki bu ilk Almanya şampiyonluğunun tüm kulüp için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bu ileri görüşlü, akıllı ve tutkulu bir çalışmanın sonucudur. Fernando Carro ve Simon Rolfes mükemmel bir kadro oluşturdular ve Xabi Alonso gibi olağanüstü bir teknik direktör getirdiler. Bayer 04 Leverkusen'in liderliğinde oyun oynadığı hakimiyet ve özgüven etkileyici. Performans ve sonuçların tutarlılığı inanılmazdır. “Vicekusen” terimini hiçbir zaman sevmedim; artık tarih oldu ve haklı olarak öyle.”