Bahçelievler’deki İETT kazasında sürücü tutuklandı

Vitra

New member
Bahçelievler’deki İETT kazasında sürücü tutuklandı Bahçelievler D-100 Karayolu yan yolda dün akşam saatlerinde yaşanan kazada kaldırıma çıkan otobüs, otobüs durağında bekleyen insanlara çarptı. Sözkonusu otobüs, minibüse çarparak durabildi. Kazada 1 kişi olay günü ömrünü kaybederken, 5 kişi de yaralandı. Kazada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Azerbaycan asıllı Ahmad Rzayev hastanede ömrünü kaybetti. bu biçimdece kazada ölenlerin sayısı 2’ye çıktı.

Kazadan daha sonra polis gruplarınca gözaltına alınan İETT otobüs sürücüsü Sefer Baldan emniyetteki süreçlerinin akabinde Bakırköy Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcıya tabir veren kuşkulu sürücü çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafınca “yaksirle birden çok kişinin vefatına yahut faydalanmasına niye olma” kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görüntüler ortaya çıktı

Şoförün çarpma anına ilişkin otobüs içi güvenlik kamerası imgeleri ortaya çıktı. İmgelerde, seyir halindeki otobüs şoförünün durağa yaklaştığı sırada gözünün geçtiği ve kaldırıma çıktığı görülüyor.

Otobüsün kaldırıma çıkmasıyla gözlerini açan şoförün direksiyonu çevirerek yola inmeye çalıştığı, bu sırada durakta bekleyen yolculara ve bir minibüse çarptığı görülüyor.

Tansiyon hastasıymış

Şoför Sefer Baldan’ın Cumhuriyet savcısına verdiği söze ulaşıldı. Buna bakılırsa Sefer Baldan, mesaisinin 05.50’de başladığını ve 21.30’da biteceğini belirtti.

Kazaya karışan aracın kendisine ilişkin olmadığını, sürücü olarak çalıştığını bildiren Sefer B, “Olay öncesinde gözlerim karardı olay olduktan daha sonra kendime geldim. Tansiyon hastalığım var. Mutlaka uyumadım tansiyon ilacı kullanıyorum o gün de kullanmamıştım. Yolcunun beyanını katiyetle kabul etmiyorum” sözlerini kullandı.