Avrupa’nın en büyük oyun meskeni projesi açıldı

Sarr

Active member
Bünyesinde 10 branştan 58 profesyonel oyuncu bulunduran takım, Avrupa’nın en büyük oyun konutu projesi olan Futhouse’un açılışını gerçekleştirdi. Milletlerarası arenada dünya şampiyonluklarını hedefleyen, Red Bull’un da desteklediği Futbolist, esporun ve Türk esporcuların gelişimi için değerli bir adım attı. Dün faaliyete geçen tesiste beş kadro tıpkı anda kampa girip, şampiyonalara hazırlanabilecek.

Asya ve Amerika’daki oyun meskenleri örnek alınarak dizayn edilen oyun konutu, toplamda 1230 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük oyun meskeni oldu. İçinde yedi başka yatak odası ve bir ortak alanda toplamda 23 kişinin konaklayabileceği imkanlara sahip olan tesiste, beş farklı ekip tıpkı anda kamp yapabiliyorken, rakip ekipler da turnuva süreçlerinde burada konaklayabilecek.

Hayalini kurdukları bir projeyi hayata geçirdiklerini tabir eden Futbolist kurucularından Sinan Dursunoğlu, “Bugün bizim için hoş bir gün. Bence Türk esporu için de hoş bir gün. Bizim uzun vakittir, ortaklarımızla birlikte, aile olarak uğraştığımız bir projeydi. Çok memnunuz. Mükemmel bir alan yapmaya çalıştık. birebir vakitte Türkiye’deki esporun biraz daha değişime uğrayacağına inanıyoruz. İnşallah burayla birlikte başarılarımız daha da artar ve birçok şampiyonlukları ülkemize getiririz. Gözü pek şu an Espor Federasyonu’nda idare şurası üyesi. O yüzden o tarafta da çalışmalarımız devam ediyor. Bizim kısa ve orta vadeli gayelerimiz, hem kendi bölgemizde tıpkı vakitte dünyada sayılı espor kulüplerinden biri olabilmek. Kendimizi pozisyonlandırmaya çalışıyoruz. Bu manada çalışmalarımız devam ediyor. Biz kendimizi 5 sene ortasında küresel bir grup olarak görüyoruz. Yabancı ya da yerli diye ayrım yapmıyoruz. Fakat hem pandemi birebir vakitte biraz daha iktisatla alakalı olarak olabildiği kadar Türk oyunculara dönmüş durumdayız. Daha evvel dünyanın biroldukça yerinden oyuncularımız oldu. Şu anda daha fazlaca Türk odaklı bir oyuncu havuzumuz var. Türkiye’de hayli yetenekli oyuncular var. Evvel o yetenekleri çıkartıp, daha sonrasında onları profesyonel esporcu yapabilmek en büyük gayelerimizden bir tanesi. Amacımız her vakit şampiyonluk. Kapıdan içeri giren herkese onu hissettirmeye çalışıyoruz. Bu kimi vakit oluyor, kimi vakit olmuyor. Bizim kurulduğumuzdan beri en büyük maksadımız, Türkiye’den bir espor kulübünün gidip dünyayı kasıp, kavurması. Hedefimiz yalnızca Türkiye’de şampiyon olmak değil” tabirlerini kullandı.

CESARETLİ SÜNNETÇİOĞLU: EN ÂLÂ KADRO POZİSYONUNA GEÇMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
Kendilerine dünyanın büyük kulüplerini örnek aldıklarını, artık de en uygun kulüp olmak için çalıştıklarını söz eden Bahadır Sünnetçioğlu, “TESFED’in şu andaki pozisyonuyla kulüplerin birebir bağlantısını yanlışsız konumlamak gerekiyor. Federasyon bir biçimde kulüplerin elinden tutup, onlara muvaffakiyet sağlayamaz. Lakin onların kederleri her neyse dinlemek için biz çalışmalara şimdiden başladık. yıllardir çalışan bir grup var. Gündeme fazlaca gelmese de hem esporculara birebir vakitte kulüplere dayanak olmaya çalıştılar. Bundan daha sonrası için de esporda bayan, kulüpler ve tüm atletlerle ilgili çalışmalar hızlanarak devam edecek. Ben de elimden geleni yapacağım. Şu anda ülkemiz fazlaca cazibeli. Bizim en büyük çalışmalarımızdan birisi bu olacak. Her yerden beşerler gelebiliyor.

İstanbul süper bir kent. İstanbul’un haricinde bir sürü büyük kentimiz var. Onların da kalkınması için hayli hoş tertipler yapılabilir. Altyapımız mevcut, 33 milyon genç var. Tek muhtaçlığımız olan artık oyun şirketlerinin Türkiye’de turnuva yapması. İnşallah bunu da başaracağız. Çalışmalarımız var. Biz de Türkiye’de bir final olsun, burada şampiyon olalım epey isteriz. Bugüne kadar 22 farklı kente gitmişiz. Dünyada buna yaklaşabilen espor kulübü sayısı epeyce az. Biz burada hayal kurarken, dışardaki en büyük grupları örnek aldık. Artık biz en düzgün ekip pozisyonuna geçmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Farklı oyunlarda dünya şampiyonluğu, dünya üçüncülüğümüz var. Avrupa’da hoş dereceler elde ettik. Bu bizim için yetmiyor. Bu muvaffakiyetlerin yinelanması ve üstüne çıkılması gerekiyor. Bunun için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

ESPOR OYUNCUSU ISOPOWERR: AMACIM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Turnuvaya bu biçimde bir oyun konutunda hazırlanmanın kendilerine avantaj sağlayacağını lisana getiren Redbull atleti İsmail Can Yerinde (Isopowerr), “Biz idmanlarımızı konutumuzda, turnuvalara bir hafta kala yapıyorduk. Artık buranın avantajları epey fazla. Buraya bir ay evvelde gelip, turnuvaya hazırlanabiliyoruz. Konutun imkanları hayli fazla. Yeni açıldı. Ben de turnuva öncesinde buraya gelip, hazırlıklarıma burada devam edeceğim. Profesyonel manada tesiri olacağını düşünüyorum. Motive de edecektir. Tesirini önümüzdeki turnuvada nazaranceğiz. Turnuvalarda yer aldıkça alışıyorsunuz. Birinci turnuvam makûs geçmişti. O gerilimi kaldıramamıştım. Turnuvalara katıldıkça tecrübelendim. Daha rahat oynamaya başladım. En büyük maksadım dünya şampiyonluğu. Dünya 3’üncüsü olmuştum. en çok orada yaklaşmıştık. Bir maçla tahminen şampiyon olacaktır. Şu anda en büyük gayem bu” biçiminde konuştu.