Akşener: Bu iktidarın Türkiye’ye verecek hiç bir şeyi kalmadı

Vitra

New member
Akşener: Bu iktidarın Türkiye’ye verecek hiç bir şeyi kalmadı DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, TBMM’de gerçekleşen küme toplantısında gündemi kıymetlendiriyor.

Akşener’in satırbaşları ise şöyleki:

Lafa geldiğinde ulusal ve yerli olduğunu söyleyen bu iktidarın işi gücü yabancılara kazandırmak. Kendi çiftçisi sıkıntı durumdayken elin çiftçisini varlıklı eden bunlar. Kendi şeker fabrikalarını yok kıymetine satıp eseri gayrimilli hale getirenler de bunlar, yeni ABD Liderine sevimli görünmek için şekerdeki zehir ölçüsünü artıran da bunlar. İsteniyor ki Türk’ün şeker pancarı değil, ABD’nin mısır şurubu kazansın. İsteniyor ki Türk çiftçisi kaybetsin, ABD çiftçisi kazansın. Evvel şeker fabrikalarını yok değerine sattılar şimdide NBŞ kotasını arttırarak çocuklarımızın sıhhatini satıyorlar.

Bu çarpık zihniyet ne milletini, ne çocukların sıhhatini düşünür. Bu çarpık zihniyet işine geldiği yere kadar ulusal, koltuk tehlikeye girene kadar ise yerlidir. Siz sakın ola sayın Erdoğan’ın ‘yerli ve milli’ nutuklarına inanmayın. Bunların ki üzere yalnızca kelamda olmaz. Yerli ve ulusal olmak tutarlılık ister. Şahsını milletinin önüne koyanlardan yerli de ulusal de olmazlar.

Çin’in Uygur kardeşlerimize uyguladığı soykırım karşısında sergiledikleri utanç verici pısırıklık yetmemiş üzere şimdide Dünya Uygur Kongresi Liderinin, Türkiye’ye girişine müsaade vermediler. Yazıklar olsun.

‘Çiftçilerimizin, esnafımızın durumu perişan’

Artık bu zihniyeti tanıyoruz. Bu vicdansızlığı biliyoruz. Milletin itimadını suistimal eden bu iktidarın Türkiye’ye verecek hiç bir şeyi kalmadı. Geçtiğimiz hafta Karabük’teydim. Pazartesi günü ise Niğde’ye gittim. Çiftçilerimizin, esnafımızın durumu perişan. Safranbolu’da lokantacı bir kardeşim, ‘Müşteri yok, biz nasıl geçineceğiz’ diyor. Kahveci kardeşlerim, ‘Açız’ diye pankart açtılar.

‘Yerel basına vefa borcum var’

Mahallî basınımızın, internet sitelerinin durumu perişan. Onlara yemin ettim. Arkadaşlarımızın kaygılarını çözeceğiz. Benim ferdî olarak lokal basın mensuplarına büyük bir vefa borcum var. 1997’den itibaren, bugün olduğu üzere otoritere, vesayete, millete karşın iş görmeye kalkışanlara itirazı olan Meral Akşener ve Akşener’in benzediği siyasalların -büyüklerimden bahsediyorum- bize harikulade bir karartma uygulanmıştı. Büyük medyanın, yaygın medyanın derin bir karartması ile karşılaşmıştır. Gittiğim her kentte, gittiğim her ilçede lokal medya ile, onlarla irtibat kurarak onların takviyesi ile bir devri geçirdik. şahsi olarak birebir vakitte bilgi olarak bu arkadaşlarımıza derin bir vefa borcum vardır.