Akaryakıt istasyonunda minibüse yıldırım düştü

Vitra

New member
Akaryakıt istasyonunda minibüse yıldırım düştü Mardin’in Derik ilçesinde dün gece saatlerinde tesirli olan sağanakla bir arada, Kale Mahallesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunda park halindeki 47 H 1201 plakalı yolcu minibüsüne yıldırım düştü. Minibüs hasar görürken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Akaryakıt istasyonunu çalışanları ise kısa periyodik panik yaşadı.

‘Benzinliğe çarpsaydı, büyük bir patlama olacaktı’

Sağanakla birlikte akaryakıt istasyonuna sığınan Diyar Aydemir, “Bir patlama sesi duyduk. Yağmurun yağmasıyla bir arada şimşek çaktı. O sesle dışarıya fırladım. Bir baktım otomobilin tavanı, camı ikiye bölünmüş. Çok şiddetli bir ses çıktı. İçeride ben ile arkadaşım oturuyorduk. Geldik otomobilin tavanına baktık. Sahibini telefonla aradık içeriye girdik. Araç berbat durumdaydı. Allah korusun yıldırım benzinliğe çarpmadı. Benzinliğe çarpsaydı, büyük bir patlama olacaktı fazlaca şükür fazla bir şey olmadı” dedi.

İstasyon çalışanı Sedat Yusufoğlu da (23), sesle birlikte dışarı çıktıklarını söz ederek, “Gördüğünüz üzere camlar patlamış, sesle birlikte dışarı çıktık. Otomobilin sahibini çağırdık, gelip denetim etti. Patlamanın sesiyle o dehşetten petrolde patlama oldu sandık. Allah korudu, petrole gelmedi” diye konuştu.