Yusuf Şimşek’ten Sergen Yalçın yorumu: Beğenilen olmadı, yerine Türk teknik adam gelmeli…

Sarr

Active member
NERGİS AŞKIN/SKORER ÖZEL

Futbolculuk devrinde attığı çalımlarla ve alışılmadık yeteneği ile şöhret kazanan Yusuf Şimşek teknik yönetici olarak futbola hizmet ediyor. 46 yaşındaki teknik adam arkadaşımız Skorer’e özel açıklamalarda bulundu. Artık kelam Yusuf Şimşek’te…

‘ANLAŞAMADIĞIMIZ GRUPLAR OLDU’

“Şu an çalışmıyorum. Dönem başı Balıkesirspor’daydım, lakin transfer tahtasını açamadıkları için 2. maçtan daha sonra bırakıp geldim. Olağan görüşmelerimiz oldu. Anlaşamadığımız ekipler oldu. Şu anda bekliyorum, gelen teklifleri değerlendiriyorum.”

‘SERGEN YALÇIN’IN GİTMESİ BEĞENİLEN OLMADI’

Şimşek, Sergen Yalçın-Beşiktaş ayrılığını şöyleki kıymetlendirdi: “Yönetimin gerçek karar aldığını düşünmüyorum. Olağan onların fikri farklı, benim farklı. Geçen yıl sıkıntı koşullarda 2 tane kupa almış, harika bir futbol oynatan teknik yönetici vardı. Onun için Sergen hocanın gitmesi hayli güzel olmadı. sebebi de şu yurtharicindeki gruplar kendi öz evlatlarına uzun müddet teknik yöneticilik bahtı veriliyor. Bu talih Sergen hocaya da verilebilirdi.

‘BİRAZ DAHA SABREDİLMELİYDİ’

Geçen yılki kadroya transferler de yapıldı. Ona karşın işler makûs gidiyor. Ancak bu saatten daha sonra makûs giden bir şeyi değiştirip, maddi manada da kulübü daha fazla borç altına sokmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Biraz daha sabredilmesi gerekiyordu lakin olmadı. Beşiktaş bu sene sahiden yeterli oynamıyor. Kayserispor maçına bakıyorum, geçen yılki Beşiktaş’tan hiç bir eser yok. Çok âlâ bir dönem geçirmiyorlar.

‘ÖNDER HOCA İLE DEVAM EDİLMELİ ZİRA…’

Başkan hoca ile devam etmesini isterim Beşiktaş’ın. sebebi şu, artık bu sene bana nazaran lig liderliği kaybedilmiş durumda. Fakat ikincilik bahtınız var. Şampiyonlar Ligi, oradan gelecek maddi gelirin gelme bahtı var. Başkan hoca ile devam edilmeli, lakin 2 hafta daha sonra berbat giderse bu altyapıdan çıkan çocuklar için de geçerli çabucak herkes tenkide başlar. Ben devam etmesi taraftarıyım hem bir futbolsever, hem teknik yönetici olarak. Fakat işler makus giderse, birinci gidecek kişi Başkan hoca olacak ve ona da yazık olacak.

‘ŞENOL HOCA BEĞENİLEN AYRILMADI’

Hoca da haklı artık kendisine bir baht geldi ve bu bahtı güzel değerlendirirse, ülkemiz bir genç teknik yönetici daha kazanacak. İnşallah dönem sonuna kadar devam ederler. Açıkçası ben Türk teknik yöneticiden yanayım. Ben Okan hocanın, Samet hocanın ya da İstek hocanın gelmesini isterim. Zira Şenol hoca daha evvel geldi, giderken de epeyce güzel ayrılmadı. Hem taraftar hem kulüp olarak. Ben öteki 3 hocadan birinin gelmesinden yanayım. Bilhassa İstek ve Samet hoca özdeşleşmiş şahıslar Beşiktaş ile. Sonuçta Türk teknik yönetici taraftarıyım.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK